حالت شب
منو
موضوعات

شرکت تویوتا یک مدل از تویوتا پیریوس را به صفحه‌های خورشیدی مجهز کرده تا از محدودیت‌های استفاده از انرژی خورشیدی فراتر برود بر خلاف مدل‌های قبلی که صفحه‌های خورشیدی بیشتر مدل هیبریدی را آرایش کرده بودند، این مدل توانایی شارژکردن باتری خودرو در زمان حرکت را داراست؛ قابلیتی که امیدها برای بیشتر شدن دامنه بهره‌وری این نوع خودروها را افزایش داده است.
در حال حاضر در سراسر دنیا مهندسان در یک چالش جهانی برای افزایش بهره‌وری خودروها و وسایلی هستند که با سیستم سولار کار می‌کنند. تویوتا هم چند سالی است كه در حال کشف قابلیت‌های استفاده از انرژی خورشیدی برای پیشرانه‌های خودروهایش است.
تویوتا انتظار دارد که پنل‌های خورشیدی که روی کاپوت، سقف و صندوق عقب این پیریوس نصب شده، تا ۸۶۰ وات انرژی تولید کنند. مدل قبلی تنها زمانی که در حالت پارک بود، می‌توانست باتری را شارژ کند و انرژی تولیدشده در زمان حرکت برای استفاده از سیستم‌های راهبری مصرف می‌شد. در مدل جدید پنل‌های خورشیدی می‌توانند در زمان حرکت هم باتری را شارژ کنند که میزان جابه‌جایی خودرو را به ۵۳ کیلومتر افزایش داده است. تویوتا قرار است این خودرو را در ماه جاری در جاده‌های عمومی ژاپن آزمایش كرده و داده‌هایی از میزان حرکت خودرو و میزان بهره‌وری سوخت جمع‌آوری کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین