حالت شب
منو
موضوعات

آلمان؛ رودها و دریاچه‌هایی که ناپدید می‌شوند


رود تاریخی راین در آلمان، پس از ماه‌ها هوای خشک، به سوی کم آب‌ترین دوران خود می‌رود. ایالت راینلند- فالس، منطقه‌ای که به عنوان راین میانی شناخته می‌شود، بیش از دیگر نقاط تحت تاثیر این خشکسالی قرار گرفته است. مرکز هواشناسی آلمان می‌گوید حدود ۷۰ درصد کشور در حال تجربه کردن خشکسالی است.

آب و هوای خشک چنان تاثیر منفی بر رود دانوب در آلمان گذاشته و میزان آب را چنان کاهش داده که موجب محدود شدن و یا حتی لغو کشتیرانی در این رود شده است. دانوب، دومین رود بزرگ اروپا، از ایالت بادن- وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان سرچشمه می‌گیرد و به دریای سیاه، بین رومانی و اوکراین می‌ریزد.

 

45951007 303

 

رود البه

کاهش سطح آب، موجب عریض‌تر شدن نوار ساحلی رود البه شده که در شمال و شرق آلمان جاری است.رود البه از کوهستان کرکونوشه در شرق جمهوری چک سرچشمه می‌گیرد و از هشت ایالت آلمان در شرق و شمال کشور می‌گذرد.

 

45950908 303

 

دریاچه کنستانس

آب دریاچه ۶۳ کیلومتری کنستانس در مرز آلمان، اتریش و سوییس چنان کاهش یافته که جزیره جدیدی در دل آن پدیدار شده است. توریست‌ها به مدت چند ماه قادر به دیدن جزیره‌ای ماسه‌ای به طول ۲۰۰ متر و عرض ۵۰ متر بودند. این دریاچه، سومین دریاچه بزرگ اروپای مرکزی و یکی از مقاصد گردشگری است.

 

45951637 303

 

دریاچه بیگه زه

کشتیرانی در نقاط کم آب دریاچه بیگه زه در ایالت نورد راین - وستفالن در غرب آلمان دشوار شده است و کشتیرانان مجبور شده‌اند نقاط کناره گرفتن خود را تغییر دهند. کارشناسان قادر نیستند پیش‌بینی کنند خشکی پاییزی چه زمانی پایان خواهد یافت.

 

45951033 303

 

منبع: دویچه وله

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین