حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

بررسی موردی بهترین بازی‌های اختصاصی نسل هشتم سونی نوشیدن چای با سامورایی سونی در نسل هشتم مجموعه درخشانی از بازی‌های اختصاصی تک ‌نفره منتشر کرد که کمک زیادی به فروش این کنسول کردند.

336

اندازه فونت:

رضا قرالو

بادهای موسمی وزیدن گرفته و خبر از پایان جهانِ دوران هشتم بازی‌های ویدئویی می‌دهند! نسل هشتم با همه‌ خوبی‌ها و بدی‌هایش، با بازی‌های بزرگ و کوچکش در حال تمام شدن است و قرار است تکه چوب را به دونده‌های نسل نهم تحویل بدهد و آرام آرام سرعتش را کم کند و برود در کنج تالار تاریخ ویدئوگیم آرام بگیرد! این نسل از نظر بسیاری، نسل خیلی پرباری نبود؛ برخلاف نسل هفتم که مملو از بازی‌های جریان‌ساز و جورواجور بود، نسل هشتم به دلایل مختلف تجربه‌ بازی‌های متنوع نسل هفتم را تکرار نکرد. با این حال، نسل هشتم تعداد قابل‌توجهی بازی درجه یک و عالی و جریان‌ساز داشت. در این میان، بازی‌های انحصاری سونی که تمرکزشان روی داستان گفتن و بازی تک ‌نفره بود، وزنه‌ بازی‌های خوب این نسل را سنگین‌تر کردند. به بهانه‌ این که سونی و اختصاصی‌هایش توانستند علاقمندان به بازی‌های داستان‌محور را تا حدود زیادی راضی نگه‌دارند، قصد داریم به مرور کلی ده بازی موفق سونی در نسل هشتم بپردازیم.

Bloodborne:

یک بازی سولزلایک که توسط مبتکر این سبک «هیده‌تاکا میازاکی»، بازی‌ساز شهیر ژاپنی ساخته شد. این بازی که در همان ابتدای نسل هشتم فقط برای کنسول سونی منتشر شد، یکی از دلایل مهم کاربران برای خریدن PS4 بود. متای بازی 92 بود و به مثل سایر سولزلایک‌ها سختی و روش داستانگویی منحصر به این سبک را داشت. بازی که در سرزمین «یارنام»، جهانی تاریک و خفقان‌آور و درگیر یک بیماری رخ می‌دهد، با فضاسازی بی‌نظیر ترس گاتیک و معماری ویکتوریایی غریبش به یکی از بهترین بازی‌های اکشن و ترسناک تاریخ تبدیل شد. بازی به قدری موفق بود که بسیاری انتظار ساخته شدن شماره‌ بعدی آن روی PS5 را دارند تا درگیر فضاسازی و رنج مستمر دنیایش بشوند! 

Horizon: Zero Dawn:

یکی دیگر از بازی‌های اختصاصی که استودیوی «گوریلا گیمز» برای سونی ساخت. یک بازی اکشن ماجرایی سوم ‌شخص که در محیطی دیستوپیایی جریان دارد و زندگی انسان‌ها را سال‌ها بعد از انقراض بزرگ نسل بشر به وسیله‌ ماشین‌ها بیان می‌کند. جهان بازی روی خرابه‌های جهان مدرنی بنا شده که برای ما آشناست. «آلوی» شخصیت اصلی، دختری است که در طی ماجراجوییش در دنیای پساآخرالزمانی قصه، با کمک المان‌های نقش‌آفرینی و طراحی محیطی جالب، مخاطب را با داستان همراه می‌کند. بازی خوب و جمع و جور بود و تبدیل به یکی از بازی‌های برتر اختصاصی سونی شد. متای بازی 89 بود و فروش قابل‌توجهی داشت. از همین رو سونی قرار است بازی دوم مجموعه را برای PS5 و البته کنسول نسل هشتمش منتشر بکند.

ادامه این مطلب را در شماره آبان ماه مجله دانشمند بخوانید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین