حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت

اندازه فونت:

نویسنده: دکتر محمدحسین عزیزی

 کشورها از راه‌های مختلف می‌توانند به کاهش گرسنگی کمک کنند؛ از جمله: تولید محصولات با ویژگی‌های سلامت‌محور، بهبود تغذیه و بهبود زنجیره انتقال مواد غذایی از راه شناسایی عوامل ریشه‌ای سوءتغذیه، افزایش دسترسی و توان خرید مواد غذایی گوناگون و مغذی، طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌های حساس تغذیه در حوزه راهنماهای تغذیه‌ای و تقویت شبکه قانونگذاری و ظرفیت‌های استراتژیک به منظور پشتیبانی از این موارد.

بیماری‌های ناشی از آب و غذای آلوده هزینه زیادی بر مردم و دولت تحمیل می‌کند، که معمولاً گزارش نمی‌شود و مورد توجه قرار نمی‌گیرد. بهبود ایمنی غذا باید در کل زنجیره غذا، از تولید اولیه تا انبارداری، نقل و انتقال و فرآوری و مصرف در نظر گرفته شود. همچنین سیستم‌های پایش و اطلاع‌رسانی به جامعه در خصوص نحوه صحیح خرید و مصرف غذای سالم و ایمن باید تقویت شوند و شدت آن‌ها وابسته به سیستم‌های کنترل غذا، زیرساخت و نحوه استفاده از منابع در دسترس ‌باشد.

اگر چه در مباحث غذایی همواره در تمام کشورها اصطلاح امنیت غذایی نسبت به ایمنی غذایی در اولویت قرار می‌گیرد، ولی بر اساس آخرین تعاریف ارائه شده توسط سازمان‌های بهداشتی دنیا، امنیت غذایی بستگی انکارناپذیری به ایمنی غذا و دارو دارد و همواره دسترسی کافی تمام آحاد جامعه به غذای سالم هدف اصلی بوده است.

پیشرفت در علوم بهداشتی نشان می‌دهد که غذاهای مغذی جهت دستیابی به ظرفیت‌های جسمی و ذهنی تمام افراد به خصوص کودکان و سالمندان ضروری است. هدف اصلی و راهبردهای مؤثر در سیستم غذا «تأمین غذای سالم و رژیم غذایی سالم» است.

با توجه به شعار «رفتار ما آینده ما را می‌سازد، رژیم غذایی سالم برای دنیای بدون گرسنگی»، برنامه‌های اداره کل امور فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با عنوان ملی «اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت» از طریق استانداردسازی و بهینه‌سازی فرمولاسیون، طرح‌ریزی شده است.

راهکارهای مؤثر در این راستا کنترل و نظارت‌های دوره‌ای و ارزیابی سیستم‌های مدیریت ایمنی تولیدکنندگان، واردکنندگان و همچنین توزیع‌کنندگان از برنامه‌های مهم و جاری این اداره کل در سراسر کشور است. راهبرد ارتقای سطح دسترسی به غذای غنی و کامل از طریق محصولات ویژه مانند محصولات سودمند و فراسودمند که به همت واحدهای تولیدی، تولید و عرضه می‌شوند کنترل‌ها و نظارت‌ها و در صورت امکان حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

ارزیابی و رتبه‌بندی واحدهای تولیدی و ایجاد تسهیلاتی که در حوزه اختیارات ماست، برای واحدهای تولیدی خوب از برنامه‌های جاری اداره کل امور فراورده‌های غذایی و آشامیدنی در کشور است. راهکار ما به آحاد مردم کاهش مصرف چربی‌ها، نمک و قندها بوده و این‌که به مجوزهای سازمان غذا و دارو در حوزه بهینه‌سازی رفتارهای تغذیه‌ای روی محصولات غذایی دقت کنند. در این خصوص نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای گامی بسیار مؤثر است که توسط سازمان غذا و دارو با همکاری صنعت غذا اجرا شده و برای مردم راهنمای بسیار خوبی است.

 

در حقیقت دستیابی به اهداف بالا با رویکرد سیستم یکپارچه امکان‌پذیر است. هر تعاملی بین این اهداف، قابل تشخیص، اندازه‌گیری و ارزیابی است و می‌تواند نتیجه را چندین برابر بهتر سازد. بنابراین، تمامی این برنامه‌ها و خط‌مشی‌گذاری‌ها در راستای افق‌های مدنظر سند چشم‌انداز بیست ساله نظام و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است که در حوزه سلامت یکی از برنامه‌های کلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصلاح الگوی مصرف و رژیم تغذیه‌ای با معیارهای سلامت مصرف‌کنندگان و پشتیبانی از رونق تولید ملی است.

​ضمن گرامیداشت روز جهانی غذا این روز را به تمامی همکاران و سایر دست اندرکاران حوزه غذا تبریک عرض می‌کنم و از خداوند می‌خواهم توفیق عنایت فرماید تا در حفظ و ارتقای سلامت مردم عزیز کشورمان در هر جایگاهی که هستیم مؤثر و مثمر ثمر باشیم.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین