حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سفر به سیاره زهره آژانس فضایی اروپا در حساب کاربری خود در اینستاگرام اعلام کرد ماموریت مشترک آنها همراه با آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن موسوم به “بپی‌کلمبو” آماده پرواز به سمت سیاره زهره است.

venus2

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین، آژانس فضایی اروپا در حساب کاربری خود در اینستاگرام اعلام کرد ماموریت مشترک آنها همراه با آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن موسوم به “بپی‌کلمبو” آماده پرواز به سمت سیاره زهره است.

بپی‌کلمبو ۲۰ اکتبر ۲۰۱۸ به فضا پرتاب شد و در ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ یک پرواز نزدیک به سیاره زمین داشت. بپی کلمبو قبل از ورود به مدار اطراف سیاره منظومه شمسی در سال ۲۰۲۵ ، دو پرواز به سمت سیاره زهره و شش پرواز به سمت سیاره عطارد انجام خواهد داد. حتی اگر فضاپیما در اولین پرواز بسیار دور از سیاره زهره باشد، با کمک دو ماهواره “مدارگرد سیاره‌ای عطارد” و “مدارگرد مگنتوسفری عطارد” می‌تواند بررسی خوبی بر روی این سیاره داشته باشد چراکه در آن زمان این دو ابزار برای مطالعه جو و محیط فضایی سیاره فعال خواهند شد. در حین پرواز نمی‌توان از دوربین اصلی علمی مدارگرد سیاره‌ای عطارد استفاده کرد اما دوربین‌های نظارت یا “دوربین‌های سلفی” تعبیه شده بر روی ماژول انتقال سعی خواهند کرد بسیار سریع تصاویری را از سیاره زهره ثبت کنند. مدارگرد آب و هوایی زهره آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن و رصدخانه سیاره طیف سنجی هیساکی همراه با رصدخانه‌های زمینی نیز اندازه‌گیری‌های دقیقی از این سیاره انجام خواهند داد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین