حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

جشن کریسمس فضانوردان در ایستگاه فضایی

57616153

اندازه فونت:

با شروع سال نوی میلادی، فضانوردان ایستگاه فضایی در حال چرخش در مدار زمین و پایان بخشیدن کار تحقیقاتی در زمینه علوم حیات هستند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از اسپیس، دو فضانورد ژاپنی و آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی سال جدید را با مطالعاتی آغاز می‌کنند که به انسان‌ها امکان می‌دهد در ماموریت‌ها مدت بیشتری را بیرون از مدار زمین بگذرانند.

تحقیقات این دو فضانورد بر روی فضاپیمای پروگرس 67 که فضاپیمایی روسی است که از 14 ژوئن بیش از سه تن مواد غذایی، سوخت و تجهیزات را به ایستگاه بین المللی فضایی حمل، تفکیک و جمع‌آوری کرده است.

پروگرس 67 بعد از اتمام مدت شش ماه و نیم در 28 دسامبر ایستگاه را ترک کرد و با زباله‌هایی که دو فضانورد روسی در آن گذاشتند به زمین بازگشت.

فضانوردان در ایستگاه فضایی به کارهایی از قبیل جمع آوری نمونه برای پروژه آزمایش پیشرفته گیاهان 05 هستند و گیاهانی را که در ایستگاه فضایی کشت شده‌اند را برداشت کرده و نمونه‌ها را در یک فریزر مخصوص برای تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. پییش بینی می‌شود این تحقیق با مشاهده تغییرات در مولکول‌ها و ژن‌های گیاه نشان دهد که چگونه گیاهان تحت تاثیر میکرو گرانش قرار می‌گیرند.

ناسا ویدیویی از ایستگاه فضایی منتشر کرده است که در آن فضانوردان در مورد سنت‌ها و کارهای مورد علاقه خود در روز سال نو می‌پردازند.

جالب است که فضانوردان در ایستگاه فضایی می‌توانند 16 بار سال نو را تجربه کنند چون ایستگاه بین المللی فضایی حدودا هر 90 دقیقه یک دور کامل به دور زمین می‌چرخد. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه