حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

اولین مسافر خصوصی سفر به ماه کیست؟

880x495 cmsv2 3dba35d3 1c8b 5a39 aace ed31d9757a73 3322362

اندازه فونت:

سرمایه‌دار و میلیاردر جوان ژاپنی و بنیانگذار وب‌سایت خرید آنلاین زوزوتاون ، یوساکو مایزاوا اولین مسافر سفر به ماه خواهد بود.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از یوونیوز، این آهنگساز پیشین سبک پانک روز دوشنبه اعلام کرد که به کمک شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) این رویا را عملی خواهد کرد. این میلیاردر ۴۲ ساله در حضور ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس‌ایکس/تسلا و خبرنگارانی که در مقر شرکت در کالیفرنیا جمع شده بودند گفت: "من تصمیم گرفتم که به ماه بروم. بسیار خوشحالم که اینجا هستم و بسیار هیجان‌زده، بسیار مفتخر و بسیار قدردان هستم که می‌توانم این خبر را با شما در میان بگذارم."

میانگین فاصله زمین تا ماه حدود ۳۸۲۵۰۰ کیلومتر است و از زمان ماموریت آپولو در سال ۱۹۷۲ میلادی تا کنون هیچ‌کس به این کره سفر نکرده؛ قرار است این سفر در سال ۲۰۲۳ میلادی انجام شود.

 

یوساکو مایزاوا کیست؟

یوساکو مایزاوا فعالیتهای تجاریش را در سال ۲۰۰۴ میلادی با راه اندازی وب‌سایت فروش آنلاین آغاز کرد و پس از آن به یکی از ثروتمندان ژاپن تبدیل شد. بنا بر اعلام مجله تجاری آمریکایی فوربس، او در حال حاضر با ۳ میلیارد دلار دارایی، هجدهمین فرد ثروتمند ژاپن است.

فیروز نادری، مشاور ایرانی ناسا در حساب اینستاگرام خود علاوه بر انتشار این خبر افزود: "در کنار مایزاوا بین شش تا هشت صندلی دیگر نیز برای سفر به ماه در دسترس است. مایزاوا رزرو یک صندلی برای خود ایلون ماسک را هم پیشنهاد داده اما هنوز آقای ماسک دربارۀ رد یا قبول این پیشنهاد حرفی نزده است. تا کنون جزئیات بسیار کمی دربارۀ برنامۀ سفر و هدف آن که قرار است مایزاوا و احتمالا ۱۲ نفر دیگر انجام دهند منتشر شده است. ایلون ماسک هیچ تضمینی دربارۀ قطعیت انجام سفر نداده اما مایزاوا اعلام کرده است که تا کنون بخشی از هزینه سفر را پرداخته است."

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین