حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ستارگانی که هنوز ناشناخته اند

mg22329871.500 1 800

اندازه فونت:

میلیاردها و میلیاردها ستاره در کهکشان ما وجود دارند. برخی از آنها می‌درخشند و بعضی دیگر ابرنواختر هستند. برخی دیگر هم هستند که کم سو شده‌ و رو به تاریکی می‌روند. بعضی ستارگان جفت هستند و بعضی تک.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیوساینتیست، محققان درباره جهان تحقیقات بسیاری کرده‌اند تا درباره ستارگان اطلاعات و دانش بیشتری کسب کنند اما سرانجام همه آنچه که تا به حال به دست امده و ما می‌دانیم براساس تنها مرجع‌مان یعنی خورشید است و هنوز هم ستارگان برای ما اسرار‌آمیز و در هاله‌ای از ابهام هستند.

ایمون اسکولیون، ستاره‌شناس کالج ترینیتی از شهر دوبلین ایرلند در این باره می‌گوید:" انتظار داریم تا درباره خورشید به اطلاعات بیشتری دست یابیم چون هم نسبت به سایر ستارگان به ما نزدیکتر است و هم تا به حال اطلاعاتی درباره آن به دست آورده‌ایم، به راستی چگونه انتظار این می‌رود که ما سایر جنبه‌های فضا را بشناسیم درحالیکه نزدیکترین ستاره را هنوز کاملا ناشناخته‌ایم؟"

تاکنون می‌دانیم که خورشید از پلاسما ساخته شده، گازی که یونیده شده یا به طور بسیار زیادی شارژ می‌شود. خورشید هیدروژن را در هسته‌اش می‌گدازد. پرتوهای خورشید به بدن ما می‌رسد و به طور قابل توجه‌ای زنده‌ بودنش موجب روشنایی برای ما ساکنین زمین می‌شود.

مانند سایر ستارگان، خورشید هم در میان سالی است و حدود 4.6 میلیارد سال عمر دارد و احتمالا 5 میلیارد سال یا بیشتر به ستاره غول آسایی تبدیل می‌شود که سیارات عطارد، ونوس و زمین را نابود می‌کند. هنوز هم پدیده‌های عجیب خورشیدی به وفور وجود دارند. 

ما می‌دانیم که خورشید بر وضعیت هوای زمین و فضا تاثیر می‌گذارد اما جو شگفت‌انگیز  خود را هم دارد.

اسکولیون می‌گوید:" افراد از خورشید تصویر ستاره غول آسای مملو از گازی را دارند که در حال گداختن است و همه چیز باید از آن دور باشد تا سوخته نشود."

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین