حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

رصد شی دنباله‌دار

2625016

اندازه فونت:

شی دنباله‌دار فضایی به طور همزمان توسط ناسا و اسا (سازمان فضایی اروپا) رصد شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از اسپیس، سازمان فضایی ایالات متحده و ناسا یک شی دنباله‌دار را به طور همزمان رصد کرده‌اند.

رصدخانه SOHO شی دنباله‌داری را به نام 96 پی رصد کرده است و STEREO رصدخانه ناسا هم این شی دنباله‌دار را در تاریخ بین 26 تا 28 اکتبر رصد کرده است. دانشمندان اعلام کرده‌اند که این شی مجددا 5 سال آینده در اطراف زمین مشاهده خواهد شد.

در وقع این اولین باری نیست که دانشمندان سنگ یخی آسمانی را رصد کرده‌اند اما اینکه دو رصد خانه در دو سوی کره زمین به طور همزمان این شی دنباله‌دار را رصد کرده‌اند نادر است.

این شی را که Machholz  نامیده شده در سال 1986 میلادی کشف شد. ضمن اینکه ناسا و اسا در سال‌های 2002، 2007 و 2012 شی دنباله دار را به طور مشترک رصد کرده‌اند. به گفته دانشمندان 96 پی ترکیبی غیرعادی دارد که در واقع خانواده‌ای از اشیای دنباله‌دار مختلف هست.

سال 2012 ستاره شناسان آماتور متوجه وجود دو شی کوچک شدند که به دنبال آن در حرکت بودند، بدین ترتیب این امر نشان می‌دهد که این شی آسمانی در حال تکمیل شدن است. ضمن اینکه در حال حاضر ستاره شناسان شی سومی را نیز به دنبال این شی دنباله دار مشاهده کرده‌اند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه