حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

خورشید از آنچه تصور می‌شد، بزرگتر است

alev gunes

اندازه فونت:

بررسی‌های اخیر دانشمندان این احتمال را تقویت می‌کند که اندازه خورشید بزرگ‌تر از آنچه که تصور می‌شد، است.

به گزارش دانشمند‌آنلاین به نقل از میرر، بررسی‌های جدید در زمینه خورشید، احتمال خطا در اندازه‌گیری‌های قبلی آن را تقویت می‌کند.

طبق بررسی که در سال 2008 میلادی شد، متخصصان اتحادیه جهانی نجوم، شعاع این بزرگ‌ترین جرم منظومه شمسی را 695700 هزار کیلومتر ارزیابی کرده‌اند. اما به تازگی دو دانشمند به نام‌های خاویر جوبیر که مدل‌های کسوف را با نقشه گوگل می‌سازد و ارنی رایت از ناسا نحوه مطابقت کسوف‌ها را با داده‌های کسب شده از رصدخانه دینامیک خورشیدی مطالعه کردند و به گفته رایت، سنجش این فاصله‌ها کاری دشوار است و این چنین نیست که با گذاشتن خط‌کش در کنار عکس‌های گرفته شده از خورشید بشود آن را اندازه گرفت.

در حال حاضر این دو دانشمند معتقدند که در اندازه‌گیری خورشید اشتباهی صورت گرفته و برای اندازه‌گیری دقیق باید منتظر زمانی شد که ابعاد و مقیاس‌های خورشید را با مشاهدات و مدل‌های کامپیوتری به دست آمده از خورشید گرفتگی‌ها تطبیق داد.

اکنون دانشمندان در انتظار خورشید گرفتگی 21 آگوست هستند که یکی از کام‌لترین کسوف‌های تاریخ خواهد بود تا شاید با انجام تحقیقات بتوانند اندازه درست‌تری برای بزرگ‌ترین ستاره منظومه ما ارائه دهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین