حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تیتان هم مستعمره می‌شود!

3CF83A09 2454 4D74 A86D95B97AD4F8EC

اندازه فونت:

ایده ایجاد مستعمره‌ای برای انسان روی تیتان، قمر زحل، ممکن است دیوانگی به‌نظر برسد. دمای تیتان نزدیک به 300درجه فارنهایت زیر صفر است و باران‌های اتان و متان روی دریاهای هیدروکربنی می‌بارد. باوجود این، تیتان تنها محل منظومه خورشیدی است که انسان می‌تواند در آن زندگی دائمی داشته ‌باشد.

به‌گزارش دانشمند آنلاین، دانشمندان معتقدند، انسا‌ن‌های آینده نیازها و محرک‌های کنونی ما را خواهند داشت. زیستگاه آنها باید سرشار از انرژی باشد، دمایی مناسب داشته‌ باشد و بتواند آنها را از خطراتی مانند پرتوهای کیهانی حفظ‎کند.

تا به‌امروز ماه و مریخ به‌عنوان مقصد بعدی بشر مورد توجه بوده‌اند. این دو مقصد به‌دلیل نزدیکی و خصوصیاتشان معقول به‌نظر می‌رسند، اما مشکلاتی وجود دارد. ماه و مریخ هر دو نسبت به زمین جو بسیار رقیقی دارند. «پرتوهای کیهانی کهشانی» (GCR)، دائما سطح ماه و مریخ را بمباران می‌کنند. انسان مدت زیادی زیر این بمباران دوام نخواهد آورد.

خاصیت سرطان‌زایی ‌این پرتوها مدت درازی است که شناخته ‌شده‌است. اما تحقیقات دو سال گذشته یک خطر بالقوه دیگر را اضافه کرده‌است: آسیب مغزی. پرتوهای کیهانی کهکشانی‌ که شامل ذراتی با هسته آهن هستند و با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می‌کنند، می‌توانند بافت مغز را تخریب کنند.

ما روی زمینبه‌‌مدد آب موجود در اتمسفر از این ذرات محافظت می‌شویم. درحالی‌که چنین محافظی روی ماه یا مریخ وجود ندارد. بعد از این دو گزینه، قمرهای مشتری و زحل گزینه‌های ما برای سکونت هستند و بین آنها بهترین گزینه تیتان است که بیشترین شباهت را به زمین دارد.

تیتان تنها جرمی در منظومه خورشیدی است که روی آن مایع وجود دارد و باریکه‌های متان مانند رودهای زمین به‌نظر می‌رسند. جو نیتروژن ضخیم تیتان و همچنین مغناطیس‌کره زحل می‌تواند از انسان در برابر پرتوهای کیهانی دفاع کند. در جو تیتان اکسیژن وجود ندارد، اما یخ آب موجود زیر سطح می‌تواند برای تهیه اکسیژن استفاده شود.

ساخت‌وساز روی تیتان بسیار آسان است. این فرآیند می‌تواند به‌وسیله پلاستیک تولید‌شده از منابع نامحدود روی سطح انجام شود. سازه‌های تیتان شامل گنبدهایی پر از نیتروژن و اکسیژن گرم خواهند بود.

تفریحات منحصربه‌فردی در انتظار ساکنان تیتان است. به‌دلیل وجود جو ضخیم و گرانش اندک، شما می‌توانید با یک جفت بال روی پشتتان در تیتان پرواز کنید!

البته درحال حاضر رفتن به تیتان غیرممکن است. با ابزارهای فعلی چندین سال طول خواهد کشید تا بتوانیم به تیتان برسیم. انسان اگر می‌خواهد آینده‌ای در فضا داشته باشد باید فناوری‌های خود را بهبود ببخشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین