حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

3300 دلار جریمه در صورت عدم افشای رمز عبور

Helsinki Airport e gate Mobile

اندازه فونت:

هنگام ورود مسافرین به نیوزلند، در صورتیکه مقامات امنیتی از مسافری درخواست افشای رمز عبور دستگاه الکترونیکش را کنند، فرد موظف به اجابت این درخواست است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از پی سی مگ، از این پس طبق قانون جدید در نیوزلند، اگر از مسافران هنگام ورود به کشور نیوزلند درخواست رمز ورود گوشی یا لپ تاپ‌شان کنند آنها موظف به افشای آن هستند.

افرادیکه در برابر این درخواست ماموران مرزی مقاومت کنند باید 3300 دلار جریمه بپردازند. براساس قوانینی که پیش از این در نیوزلند تصویب شده، پلیس و مقامات امنیتی و قضائی این کشور حق جستجو و بررسی اطلاعات و محتوای گوشی‌های موبایل، لپ تاپ‌ها و سایر دیوایس الکترونیکی را دارند.

براساس این قانون در صورتیکه پلیسی به مسافری مشکوک شود، درخواست افشای رمز ورود دستگاه الکترونیک وی را می‌کند تا هیستوری جستجوهای اینترنت و فایل‌های ذخیره شده کاربر را بررسی کند اما حق ورود به اکانت اینترنتی فرد را ندارد. ضمن اینکه حق ندارد کلمات عبور افشا شده را نزد خود نگه دارد.

نیوزلند تنها کشوری نیست که چنین قانونی دارد، پیش از این مسئولین آمریکا هم در بدو ورود بیش از سی هزار مسافر به این کشور اقدام به بررسی و کنترل موبایل‌ها و لپ تاپ‌های آنها کرده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین