حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

یک ایرانی مدیرعامل بزرگترین شرکت حمل و نقل آنلاین

30

اندازه فونت:

دارا خسروشاهی، مدیر سایت مسافرتی، Expedia  به سمت مدیرعاملی یکی از موفق‌ترین استارت ‌آپ‌های جهان، اوبر قرار گرفت.

به گزارش دانشمندآنلاین، بعد از حدود دوماه از جنجال در اوبر و استعفای بنیانگذار آن، تراویس کالانیک سرانجام یک ایرانی تبار سکان هدایت این شرکت پول ساز را در دست گرفت.

اوبر که یک سرویس هم سفری آنلاین است و با استفاده از اپ موبایل مسافرین را با نزدیکترین راننده مرتبط ساخته تا به مقصد برسند، حدود دو ماه است با استعفای تراویس کالانیک، بنیانگذار و یکی از سرمایه گذاران اصلی آن فاقد مدیر عامل بود.

 در پی جنجال‌های داخلی این شرکت، اتهامات زیادی به کالانیک وارد شد و با انتشار ویدیو و فایل‌های صوتی از وی اعتراض سایر سرمایه‌گذاران این شرکت به عملکرد کالانیک بیشتر شد، پس از نامه اعتراضی دو سرمایه گذار اولیه اوبر در رابطه با محیط ناسالم کاری در اوبر، نارضایتی سایر سرمایه گذاران هم شدت یافت و در اواسط تیر ماه گذشته 5 نفر از سرمایه گذاران به همراه دو شرکت سرمایه گذاری بنچمارک و فیدلیتی از کالانیک خواستند تا از سمت خود کناره گیری کند.

با گذشت دو ماه از این جنجال که همچنان این روزهای پرتنش برای کالانیک ادامه دارد، هیات مدیره  اوبر از خسروشاهی دعوت کرد تا این سمت را به عهده بگیرد، شاید تجربه مشابه وی در سایت مشهور اکسپدیا نظر مساعد هیات مدیره را به او جلب کرد که بعد از مذاکرات انجام شده دارا خسروشاهی سمت مدیرعاملی اوبر را به دست آورد.

دارا خسروشاهی 47 ساله، یک ایرانی آمریکایی است که در خانواده کارآفرینی رشد کرده است و پدرش مالک چندین کارخانه از جمله تولی پرس و تولید دارو در ایران بود. خانواده خسروشاهی بعد از پیروزی انقلاب به آمریکا مهاجرت کردند.

وی که یکی از معترضین به فرمان ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور از جمله ایران  رییس جمهور آمریکا، ترامپ بود، عضو هیات مدیره نیویورک تایمز نیز هست.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه