حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

گوشی هوشمند‌تان میداند شما کجا هستید گوشی هوشمند‌تان به همه می­گوید که شما در همین لحظه کجا هستید.آیا نباید نگران شد؟

snapchat marketing

اندازه فونت:

برنامه اسنپ چت در نسخه جدید  خود دسترسی به موقعیت مکانی دیگران و به اشتراک گذاشتن مکان کاربر را تحت عنوان اسنپ مپ  اضافه کرده که در این خبر نظرات کاربران آورده شده است.

برخی از کاربران از اینکه به این طریق تمام جزئیات مکانی آنها به دوستانشان انتقال می‌یابد ناراضی هستند به گونه ای که افراد می­تواتند در هر زمان آنها را ردیابی کنند .آنها می­گویند دیگر نمی­شود با خیال راحت در جایی باشی و  کسی با خبر نشود. آنها امنیت و حریم خصوصی خود را در خطر می بینند. بعضی افراد نیز از اینکه دیگر نیاز نیست به پیغام‌هایی مانند کجایی هستی آیا در خانه هستی یا نه جواب دهند.

البته در تنظیمات این برنامه فرد می­تواند انتخاب کند که چه کسی یا چه گروهی در اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی او سهیم باشد و این امر کاملا اختیاری است. این نگرانی ها در مورد اشتراک گذاری مکان و حریم خصوصی موضوع تازه‌ای نیست و در اکثر برنامه‌های گوشی‌های هوشمند از آن استفاده می‌شود. 

برنامه های این چنینی پیشتر در گوشی‌های آیفون نیز به صورت پیش فرض و به نام Find Friends  نصب شده بود و در بین دسته‌ای از افراد مانند خانواده‌ها که مایل به دانستن موقعیت مکانی فرزندان خود هستند پر کاربرد بوده است.

اما آیا این درست است که  شرکت‌های فناوری می­خواهند به این اطلاعات کاملا شخصی اعم از ترجیهات و عادت‌های کاربران دسترسی یابند و این را نه تنها مفید بلکه سرگرم کننده می‌دانند و در حقیقت ما با اشتراک گذاشتن مکان و موقعیت خود به آنها این اجازه را می­دهیم و به این صورت است که به مرور تکنولوژی وجهه‌ای تهاجمی خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه