حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کانگوروها اتومبیل‌های خودران ولوو را سردرگم می‌کنند!

self driving cars are confused by kangaroos 01

اندازه فونت:

ولوو، خودروسازی سوئدی می‌­گوید‌ حرکت پرش­‌گونه کانگوروها باعث سردرگمی خودروهای خودران این شرکت و ناتوانایی آنها در شناسایی این حیوانات می‌شود.

به گزارش دانشمندآن‌لاین به نقل از گاردین، سامانه شناسایی حیوانات بزرگ این شرکت می‌تواند آهو، گوزن شمالی و گوزن­‌های کانادایی را تشخیص دهد ولی آزمایش­‌های اولیه­‌ای که در استرالیا انجام شد، نشان می­دهد این سامانه توانایی سازگاری با روش حرکت منحصر به فرد کانگوروها را ندارد.

self driving cars are confused by kangaroos 02

کوین مک­‌کن‌، مدیر اجرایی شرکت ولوو در استرالیا می­‌گوید این نتایج در هنگام آزمایش و تکمیل فناوری خودروهای بدون راننده این شرکت به دست آمده است ولی تا زمان ورود اتومبیل­های خودران شرکت ولوو به بازاردر سال 2020 این مشکل حل می­‌شود. هر شرکتی که در زمینه خودروهای خودران فعالیت می­‌کند، باید سامانه‌‌­های خود را ارتقا دهد تا بتواند این مشکل را حل کند. ما مهندسان خود را به استرالیا آوردیم تا درباره حرکت حیوانات اطلاعاتی گردآوری کنند که به درک بیشتر کامپیوترها در این زمینه منجر شود.

دیوید پیکت،‌ مدیر فنی ولوو در استرالیا در تشریح دلایل این مشکل گفت: سامانه شناسایی اجسام این شرکت، از زمین به عنوان نقطه مرجع استفاده می­‌کرد و در نتیجه تشخیص مقدار فاصله به دلیل پرش‌های کانگورو، مشکل بود. پیکت معتقد است کانگورو وقتی به هوا می‌­پرد دورتر و وقتی روی زمین است، نزدیک­تر به نظر می­‌رسد.

مک­‌کن افزود:‌ سیستم­‌های هدایت اتومبیل­‌های خودران همچنان در حال رشد و توسعه است. فناوری خودروهای بدون­‌راننده هنوز کامل نشده است و فناوری تشخیص کانگوروها، بخشی از این فرایند است. او درباره آینده این خودروها در شرکت ولوو گفت:‌ ما در حال ساخت خودرویی هستیم که می­‌تواند وجود کانگوروها و حرکت آنها را تشخیص دهد. قبل از اینکه خودروی ولوو در یک منطقه حفاظت شده در کانبرا آزمایش و وجود مشکل تشخیص کانگوروها در این سامانه معلوم شود، ‌در مناطقی از سوئد که محل زیست گوزن­های شمالی بود، آزمایش شده بود.

کانگوروها بیش از هر حیوان دیگری در استرالیا حادثه به بار می­آورند هرچند اغلب این حوادث شدید نیستند. (جانوران کیسه‌­دار در مجموع عامل90 درصد تصادفات بین حیوانات و وسایل نقلیه هستند.)‌

سخنگوی شرکت رابرت بوش استرالیا که در زمینه توسعه فناوری­‌های ماشین­های بدون راننده فعالیت می­‌کند، می­‌گوید سامانه آن­ها از نظر تئوری می­تواند کانگوروها را تشخیص دهد. امی­‌کا در این باره می‌گوید: ‌اگرچه این سامانه هنوز در مناطق زندگی،‌ کانگوروها امتحان نشده است اما مواردی از برخورد با قوهای سیاه وجود داشت و در نتیجه مجبور شدیم قابلیت تشخیص حیوانات را در خودروها تقویت کنیم.

ولوو می­خواهد تا سال 2020 خودروهای بدون­‌سرنشین خود را وارد بازار کند و تضمین کرده است که تا آن زمان، خودروهای این شرکت هیچگونه تلفات یا آسیب جدی پدید نیاورند. فرایند توسعه و رشد این محصول باید در مجموع تمامی وضعیت­‌ها و حالات ممکن را در نظر بگیرد. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین