حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

غول جستجوگر گوگل رد دادگاه فرانسه تبرئه شد پیروزی گوگل در فرانسه

photo 2017 07 15 12 54 13

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از  مهر، با حکم دادگاهی در فرانسه گوگل پیروز میدان بر آلفابت شد و پرونده طولانی مدت و بحث برانگیز مربوط به وضعیت مالیاتی گوگل در فرانسه در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ بسته شد.

پیش‌تر مقامات مالیاتی فرانسه خواسته بودند که غول جستجوی گوگل به دلیل عدم پرداخت مالیات مقرر مربوط به سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ به جریمه سنگین ۱.۲۷ میلیارد دلاری محکوم شود.

این مقامات مدعی بودند که گوگل و آلفابت برای سال‌های طولانی مشغول کسب درآمد از طریق آگهی‌های آنلاین در فرانسه بوده‌اند و به همین دلیل باید مالیات مربوطه را بپردازند.

اما ابر ساس حکمی که در دادگاهی در پاریس داده شد، گوگل به دلیل آنکه از طریق Google France  سازوکار دائمی در فرانسه ندارد ، نباید چنین مالیاتی را پرداخت کند.

این دادگاه اعلام کرد که Google France منابع انسانی یا تجهیزات فنی در فرانسه ندارد و به همین دلیل از پرداخت مالیات در آن دوره زمانی معاف است.

این حکم تاریخی بیشتر از اینکه برای گوگل خوشایند باشد مورد توجه اپل و آمازون قرار گرفت که تحت حملات مشابهی قرار دارند. آنها به دلیل آنچه که پرداخت مالیات کم در اروپا عنوان شده در دادگاه پرونده دارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه