حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پنجره‌ای برای احساس بیشتر نابینایان

101135713 feeltheview

اندازه فونت:

خودرو هوشمندی طراحی شده که به نابینایان کمک می‌کند تا مناظر بیرون از ماشین را احساس کنند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، شرکت فورد قصد دارد تا خودروی هوشمندی بسازد که به مسافران نابینا امکان تجربه مناظر بیرون از ماشین را ارائه دهد.

از این خودرو که "منظره را احساس کن" نامیده شده، پیش نمونه‌ای ساخته شده که با استفاده از عکس‌هایی با کنتراست بالا در روی چراغ‌های ال ای دی منظره بیرون خودرو را باز تولید می‌کند. نابینایان داخل ماشین می‌توانند شیشه این خودرو را لمس کرده و سایه‌های متنوع ارتعاش خاکستری را با شدت‌های مختلف حس کنند. همچنین این خودرو هوشمند به دستیار صوتی مجهز است که با استفاده از هوش مصنوعی مناظر بیرون را برای نابینایان توصیف می‌کند. انستیتوی ملی سلطنتی افراد نابینا، نهادی خیریه در بریتانیاست و اعلام کرده که این نهاد از تلاش این شرکت بسیار استقبال می‌کند.

رابین اسپینکس، مدیر ابتکار این نهاد گفته است، این ایده به رفع موانع کمک کرده و موجب می‌شود تا افراد نابینا سفری لذت بخش را تجربه کنند.

ماشین سازی فورد در ایتالیا و شرکت جی تی بی رما با همکاری یک شرکت محلی که ابزارهای مخصوص نابینایان تولید می‌کند، این پیش نمونه را طراحی کرده‌اند. سخنگوی فورد در این باره می‌گوید، در پی ساختن زندگی بهتر برای مردم هستیم و این ایده فرصت خوبی برای مسافران نابیناست تا بتوانند جنبه عالی سفر و رانندگی را تجربه کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین