حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پایان کابوس ترافیک

Pop.Up copyright Italdesign

اندازه فونت:

شرکت ایرباس از طرح مفهومی تاکسی خودرانی که می‌تواند در شلوغی ترافیک به‌وسیله پهپاد پرواز کند، رونمایی کرد.

به‌گزارش دانشمند آنلاین و به نقل از دیلی‌میل، شرکت ایرباس به‌تازگی از طرح مفهومی جدیدش که می‌تواند به‌نوبه خود پایان تحمل ترافیک باشد، رونمایی کرد. Pop.Up که نام این محصول مفهومی است در واقع حاصل همکاری میان ایرباس و Italdesign، شرکت طراحی و مهندسی مستقر در ایتالیا است و در نمایشگاه بین‌المللی موتور در ژنو به نمایش جهانیان درآمده ‌است.

اتاقک این خودرو شامل دو کپسول دونفره است که عملکردش مانند یک خودرو است و می‌تواند مسافران را جابه‌جا کند با این‌تفاوت‌که در هنگام شلوغی جاده‌ها قادر است به‌صورت عمودی پرواز و در هوا و بالای سر خودروهای دیگر حرکت کند. هنگامی‌که مسافران به مقصد برسند هر دو کپسول هوایی و زمینی به جایگاه شارژ مخصوصشان بازمی‌گردند جایی‌که باید منتظر بمانند تا مسافر بعدی از آنها استفاده کنند.

مسافران به‌راحتی می‌توانند با یک اپلیکیشن همراه، سفرشان را رزرو کنند و سیستم به‌طور خودکار بر اساس تنظیم زمان، حجم ترافیک، هزینه و درخواست‌های دیگران مسافران بهترین گزینه حمل و نقل را پیشنهاد می‌دهد. با استفاده از این اطلاعات،   Pop.Up مواردی را که نشان می‌دهند سفر زمینی، هوایی یا هر دو برای سفر مناسب است، دسته‌بندی می‌کند.

Pop.Up copyright Italdesign 1

کپسول دونفره که هرزمان بخواهید در مکان موردنظر جمع می‌شود، شامل بدنه‌ای از فیبر کربن است که 2/5 متر طول، 1/4 متر ارتفاع و 4/8متر عرض دارد. همچنین با جفت‌شدن کپسول‌های زمینی قابلیت تبدیل‌شدن به خودرویی را دارد که با باتری شارژ می‌شود و تا 100کیلومتر مسافت را در یک‌بار شارژشدن می‌پیماید. کپسول چهره مسافران را برای تایید صحت اسکن می‌کند و همچنین می‌تواند روی صفحه نمایشی برای مسافران میزان مسیر را نشان دهد. به‌گفته ایرباس برای سفر در کلان‌شهرها با حجم بالای ترافیک کپسول  از اتاقک زمین جدا می‌شود و با یک اتاقک هوایی 4/4تا 5 متری که با 8 ملخه حرکت می‌کند.

Pop.Up copyright Italdesign 2

جورج استالوش مدیر اجرایی شرکت ایتال‌دیزاین می‌گوید: «امروزه خودروها بخش عمده‌ای از محیط‌ زندگی ما را می‌سازند. اگر شما بخواهد یک خودروی شهری برای آینده طراحی کنید خودروهای سنتی نمی‌توانند به‌تنهایی راه‌حل مناسبی برای شهرهای بزرگ و مهم باشند از این‌روی، باید که زیرساخت‌های پایدار و هوشمند، اپلیکیشن‌ها، سیستم‌های قدرتی، برنامه‌ریزی شهری، مفاهیم اجتماعی و مواردی از این دست را مورد مطالعه قرار دهید..»

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین