حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

هکر ایمیل رئیس سابق سیا محکوم شد

GettyImages 504662110 2 732x448

اندازه فونت:

پسر جوانی که ایمیل رئیس سابق سازمان سیا را هک کرده بود به دو سال زندان محکوم شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از انگجت، هکر 18 ساله‌ای به نام کین کمبل ملقب به کراکا گروه هکری cracks with attitude را به منظور هک اکانت‌های مقامات آمریکایی و سرقت اطلاعات آنها در فضای اینترنت تاسیس کرده است. این جوان انگلیسی اکانت‌های مقاماتی مانند معاون اف بی ای، مدیر سازمان اطلاعات ملی و نیز بعضی افراد فامیل و همکاران این مقامات را هک کرده است.

وی در سال 2016 دستگیر شد و در اکتبر 2017 به جرم فعالیت‌های هکری به زندان محکوم شد. کمبل به تازگی 18 ساله شده و براساس حکم قاضی همه کامپیوترهای او ضبط شده است.

کمبل به همراه تیم‌اش با مهندسی اجتماعی هک خود را انجام می‌دادند بدین ترتیب که با طرح دوستی و جلب اعتماد افراد قربانی اطلاعات او را به سرقت می‌بردند. به همین منوال ایمیل‌های جیمز کلاپر، رئیس سابق اطلاعات ملی آمریکا و همسرش را نیز هک کرده و به تلفن منزلش دسترسی پیدا کرده‌اند. یکی دیگر از کارهای این تیم سرقت و انتشار اطلاعات 20 هزار کارمند اف بی آی بوده است.

گفته شده اعضای این تیم تنها زمانی می‌توانند فعالیت‌های خود را بر ضد منافع دولت آمریکا متوقف کنند که این کشور روابط خود را با اسرائیل قطع کند. اما مقامات ایالات متحده فعالیت‌های این گروه را عملیات تروریستی عنوان کرده‌اند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین