حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

هوش مصنوعی زمان مرگ را پیش‌بینی می‌کند

Artificial intelligence

اندازه فونت:

هوش مصنوعی بر اساس الگوریتمی بسیار پیچیده که با یادگیری ماشین هم‌زمان می‌شود، در حال نزدیک شدن برای پیش‌بینی زمان مرگ است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، بر اساس این الگوریتم پیچیده که البته همچنان در حال تکمیل است، احتمال خطر مرگ زودرس در افراد در حال پیش‌بینی است. این الگوریتم به بانک زیستی در بریتانیا دسترسی دارد و در آن داده‌های ژنتیکی ۵۰۰ هزار نفراز افراد مختلف در بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ مورد بررسی قرار گرفته است.

در الگوریتم پیچیده این هوش مصنوعی، پارامترهایی مثل سابقه بیماری، مصرف سیگار، سن و جنسیت از پارامترهای مهم هستند. فعالیت فیزیکی و قومیت‌ها از دیگر پارامترهای این الگوریتم  است . تا کنون بیش از ۶۰ درصد پیش‌بینی‌های این الگوریتم درست بوده است.

هوش مصنوعی البته در موارد متفاوت دیگر هم در حال توسعه است. یکی از این موارد در رسانه های بزرگ است.

خبرگزاری‌ها و نشریات مختلفی در جهان در حال سپردن خبرنویسی به هوش مصنوعی هستند. خبرگزاری آسوشیتدپرس یکی از آژانس‌های خبری است که تولید برخی اخبارش را توسط هوش مصنوعی انجام می‌دهد.

در این روش، داده‌های خبری به هوش مصنوعی داده می‌شود و هوش مصنوعی پس از مشخص کردن قالب تولید محتوا، گزارش را می‌نویسد. هوش مصنوعی از الگوهای پیچیده‌ای هم برای تشخیص اخبار جعلی، با استفاده از یک بانک اطلاعاتی وسیع بهره می‌برد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین