حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

هواپیمای بدون موتور هوشمند

2906230

اندازه فونت:

محققات دانشگاه کالیفرنیا به همراه محققان ایتالیایی موفق به تولید هواپیمای بدون موتور شدند که بدون دخالت انسان با استفاده از جریان هوای گرم به ارتفاع 700 متری پرواز می‌کند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیواتلس، این گلایدر با جمع آوری اطلاعات از محیط پیرامون و با افزایش آموخته‌ها و اطلاعاتش یاد می‌گیرد که چگونه باید خود را با جریان هوای گرم هماهنگ کرده تا بتواند با این روش ارتفاعش را به حداکثر 2300 پا (700 متر) برساند.

این هواپیما از همان اصولی استفاده می‌کند که پرندگان و به ویژه عقاب‌ها برای پرواز و افزایش ارتفاع استفاده می‌کنند. پرندگان به خوبی می‌دانند که چگونه باید از جریان هوای گرم برای پرواز و اوج گرفتن استفاده کنند از همین رو هواپیمای گلایدر نیر با هوش مصنوعی خود می‌تواند در این زمینه با پرندگان به رقابت بپردازد. گلایدر به طور اتومات در زمان مناسب برای چرخش، حرکت اریب یا کاهش ارتفاع  و ... تصمیم می‌گیرد.

طول بال‌های گلایدر دو متر است و سیستم کنترل پرواز نیز برای استفاده در مواقع اضطراری پیش بینی شده است. داده‌های هربار پرواز هم روی کامپیوتر نصب شده در این هواپیما ثبت می‌شود و پروازهای بعدی از آنها برای بهینه‌سازی فرایند حرکتی استفاده می‌کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین