حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نقص حریم شخصی 87 میلیون کاربر فیسبوک

30A5FC0C00000578 0 image a 1 1523001155476

اندازه فونت:

فیسبوک در پی نقص حریم خصوصی 87 میلیون کاربر خود تدابیری جدیدی برای محافظت از اطلاعات کاربران‌اش اتخاذ کرده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، شبکه اجتماعی فیسبوک به تازگی از نقص حریم شخصی 87 میلیون کاربر این شبکه گفته است که به طور غیر مجاز شرکت مشاور ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به آنها دسترسی پیدا کرده است.

این شرکت که کمبریج آنالیتیکا نام دارد، متهم است که پس از کسب و اجازه غیرمجاز از داده‌های دیجیتال، آنها را پاک نکرده است. به همین دلیل فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا با تحقیقات فدرال آمریکا روبرو هستند.

موسس فیسبوک، مارک زاکربرگ در این باره گفته است که گفته‌هایی که در سال 2016 درباره احمقانه دانستن خطر گسترش اخبار جعلی در جریان انتخابات ایالات متحده گفته است، کاملا اشتباه بوده است.

وی فیسبوک را شرکتی آرمانگرا و خوش بین خوانده است و در عین حال اعلام موارد دیگری از نقص حریم خصوصی کاربران این شبکه اجتماعی را در آینده امکان پذیر دانسته است!

به همین منظور فیسبوک تصمیم گرفته است که به برنامه‌هایی که در این شبکه فعال هستند امکان جمع آوری داده درباره عقاید سیاسی و مذهبی کاربران را ندهد. در همین خصوص مایک شروپفر، یکی از مدیران ارشد فیسبوک اعلام کرده است که برای محافظت از داده‌های دیجیتال کاربران این شبکه تدابیری مانند ممانعت از جستجوی اطلاعات دیگران با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل، محدودیت دسترسی اپلیکیشن‌های سوم به اطلاعات کاربران، جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن‌های سوم به فهرست مهمان‌های رویدادهای مختلف و همچنین محتوای پیام‌های ارسال و دریافت شده در صفحات مربوط به این رویدادها اندیشیده است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه