حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نسخه‌های غیر رسمی تلگرام ناامن هستند

Telegram pic

اندازه فونت:

پاول دورف، یکی از موسسین و مدیر تلگرام، در توییت‌های مختلف، نسخه‌های غیر رسمی تلگرام را ناامن دانست.

پاول دورف در چند توییت مختلف و در پاسخ سوال کاربران درمورد نسخه‌های غیررسمی تلگرام مانند موبوگرام و آی‌تله آنها را نا امن دانست. وی با انتشار توییتی، این نسخه‌های غیر رسمی را ناامن دانست و گفت استفاده از آن‌ها را توصیه نمی‌کند.

وی در ادامه، در رابطه با برخی امکانات این اپلیکیشن‌ها مانند Ghost Mode یا همان حالت روح (خواندن پیام‌ها بدون خوردن تیک دوم و متوجه نشدن فرد مخاطب) واکنش نشان داد و آن را نقص قوانین حریم شخصی دانست و گفت به زودی این اپلیکیشن‌ها مجبور به حذف این ویژگی‌ها خواهند شد.

قرار است تا تیم برنامه پیام رسان تلگرام مجددا قوانین را برای این دسته از اپلیکیشن‌ها روشن سازد و در صورت تخلف مجدد، تلگرام به منظور دفاع از حریم شخصی کاربرانش اقدام خواهد کرد.

تلگرام برنامه پیام رسان کدگذاری شده و امنی ( در رمزنگاری End-to-End فقط طرفینی که در ارتباط هستند، می‌توانند پیغام‌ها را بخوانند و پیغام ها از منبع تا مقصد رمزگذاری می‌شوند. هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند به کلیدهایی که برای رمزگشایی پیغام‌ها لازم هستند، دسترسی داشته باشد) است اما همیشه امن بودن نسخه‌های غیر رسمی برای کاربران این نسخه‌ها سوال بوده است.

امن بودن یا نبودن نسخه‌های غیر رسمی تلگرام همیشه یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات در بین کاربران بوده است که اظهار نظر پاول دورف، می‌تواند تکلیف آن را مشخص کند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه