حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ناسا به مناسبت تولد چهارسالگي مريخ نورد يك بازي جذاب عرضه کرد

mars rover gamee screenshot

اندازه فونت:

 به گزارش دانشمند به نقل از ساينس آلرت، ناسا به مناسبت چهارمين سالگرد تولد مريخ نورد اقدام به عرضه بازي رايگاني به نام Mars Rover کرد كه در آن بازيكنان مي‌توانند نقش راننده مريخ نورد را بر عهده گرفته و به همه جاي مريخ سفر نمايند.

 اين بازي در عين حالي كه از جذابيت اعتيادآوري برخوردار است، به بازيكنان نشان مي‌دهد كه دومين مريخ نوردي كه قرار است سال ٢٠٢٠ به فضا پرتاب شود چگونه در سطح مريخ به دنبال آب مي‌گردد.

 براي ساخت اين بازي، ناسا تيمي از برنامه‌نويسان GAMEE را به خدمت گرفت تا نسخه‌اي رايگان از اين بازي را براي دسك‌تاپ، اندرويد و iOS ارائه دهد.

 در اين بازي شما به عنوان يك محقق شروع به جستجو در سطح مريخ نموده و به جمع‌آوري نمونه‌ها و يافتن مناطق شيب‌داري كه همگي نام علمي واقعي خود را دارند مي‌پردازيد. البته يادتان باشد كه اين بازي ظاهر ٢ بعدي ساده‌اي دارد.

 اگر شما در بازي گير كرديد يا فهميديد انجام آن سخت‌تر از حدي است كه تصورش را مي‌كرديد، اين نكته را به خاطر بياوريد كه مريخ‌نورد Curiosity واقعي سرگرم سوراخ كردن صخره‌اي به نام Marimba است تا از يك پودر نمونه‌برداری كند؛ كاري كه چه بسا در نگاه اول ساده به نظر برسد، ولي در واقعيت چندين ماه طول مي‌كشد تا Curiosity با سرعت حركت حدود ٥ سانتي‌متر ﴿٢ اينچ﴾ در ثانيه به آن محل برسد و هر اتفاق غيرمنتظره‌اي نيز فاجعه به بار خواهد آورد.

 در واقع انجام هر کاری براي اين مريخ نورد آن قدر زمان‌بر است كه طي ٤ سالي كه به مريخ فرستاده شده صرفاً ١٣.٥ كيلومتر از خاك مريخ را درنورديده است، البته طي اين مدت ١٢٨٠٠٠ عكس به زمين ارسال و ٣٦٢٠٠٠ بار نيز ليزر خود را فعال کرده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین