حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

مزایای جوراب واقعی نانو

SOCKS BLACK RED 500x500

اندازه فونت:

 به تازگی شرکت پاآرا، اقدام به تولید جوراب و لباس زیر با استفاده از نخ‌های حاوی نانو ذرات اکسید روی (ZnO) نموده است که در مقایسه با نانو ذرات نقره (مورد استفاده در دیگر جوراب های نانو) بسیار مفیدتر است.

به گزارش دانشمندآنلاین، این جوراب‌های نانو از ذرات آنتی باکتریالی موثر برای پوست هستند و سازگار با محیط زیست‌اند. نخ‌های حاوی نانو ذرات اکسید روی به غیر از خاصیت آنتی باکتریال، خواصی شامل ضد اشعه فرابنفش، زود خشک‌شونده و جذب رطوبت بالا نیز دارد.

بیان اله فرهادی مدیر عامل شرکت پاآرا و یکی از صد کارآفرین برتر بخش خصوصی کشور در سال ۱۳۹۶ ضمن بیان اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه پوشاک نانویی گفت: "در محصولات این روزهای بازار، بسیاری از تولیدگنندگان بدون داشتن این تاییدیه‌ها تنها به درج نام نانو بسنده کرده‌اند تا مشوقی برای خرید باشد، در حالیکه یک محصول نانوی پس از بارها شستشو با آب معمولی و بدون نیاز به مواد شوینده قوی همچنان راحتی و بهداشت بدن به خصوص پا را به همراه دارد. همچنین این محصولات پا را نسبتا خشک و بدون ایجاد حساسیت برای مدت‌ها حفظ می‌کنند. از آنجا که بررسی ویژگی‌های آنتی‌باکتریال نخ‌های نانو نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی داشته و برای مصرف‌کنندگان میسر نیست، شناخت نام و نشان شرکت‌های معتبر دارای گواهی سازمان غذا و دارو و گواهی ستاد نانو راهی برای شناخت محصولات بافته از نخ نانویی است".

فرهادی افزود: "شرکت تولیدی پاآرا از سال ۱۳۸۷ از نخ‌های حاوی نانوذرات برای تولید جوراب‌های نانو با خواص ضد حساسیت، ضد قارچ و ضد باکتری و ضد بو استفاده کرده است. شرکت پاآرا همچنین علاوه بر تولید جوراب با خاصیت نانو آنتی باکتریال، به گسترش تولیدات خود در زمینه ی لباس‌های زیر زنانه و مردانه پرداخته است. این شرکت تولیدی، همگام با عرضه محصولات در داخل کشور، در زمینه ی صادرات به کشورهایی نظیر روسیه، اوکراین، عراق و ترکمنستان اقدام کرده است".

فرجی مدیر کارخانه شرکت پاآرا در رابطه با استفاده از فناوری‌های نو در خط تولید این شرکت، توضیح داد: "جوراب و لباس زیر نانویی پاآرا با استفاده از نخ‌های آنتی باکتریال با ویژگی ضد بو، ضد عرق سوز، ضد حساسیت، ضد میکروب و ضد قارچ تولید شده که به دلیل تولید این نخ در دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد، حتی پس از ۱۰۰ بار شستشو با آب جوش نیز خواص نانوی آن از بین نخواهد رفت. جوراب پاآرا بافته شده با  استفاده از نخ های نانویی در جهت رعایت بهداشت بدن دارای ویژگی آنتی باکتریال بوده و معضل مرسوم ریزش مواد نانو در برخی نمونه‌های بی‌کیفیت موجود در بازار را ندارد. این ویژگی موجب از بین رفتن قارچ‌ها و باکتری‌های میان انگشتان شده و بهداشت پا را به ارمغان می آورد."

در محصولات پاآرا با هدف جلب رضایت مشتری کیفیت، بهداشت و آرامش پا به همراه زیبایی و دوام جوراب تولید می‌شود. این محصولات دارای نشان سیب سبز سلامت بوده و نخ‌های مورد استفاده در این محصولات توسط کمیته نانو سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، انستیتو پاستور ایران و انستیتو IGC ژاپن تأیید شده‌اند. این محصولات با نخ‌های حاوی نانو ذرات اکسید روی، در تیرماه ۱۳۹۶ گواهی نانومقیاس ستاد توسعه فناوری نانو را دریافت کرده است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین