حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

محصولات باگ‌دار اپل

airdrop iphone ipad mac hero

اندازه فونت:

 آیفون، آیپد و کامپیوترهای مک اپل تحت تاثیر باگ‌های امنیتی در تراشه‌ها

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از سی ان ان، شرکت اپل اعلام کرده است که آیفون‌ها، آیپدها و کامپیوترهای مک این شرکت دو باگ امنیتی در تراشه‌ها دارند.

این دو باگ به نام‌های "ذوب" و "روح" شناخته شده‌اند. براساس این گزارش میلیاردها کامپیوتر، موبایل و تبلت در جهان با این مشکل روبرو هستند و محصولات اپل هم از این مشکل مبرا نیست.

اپل برای رفع باگ "ذوب" بسته نرم افزاری ارائه کرده و قرار است تا به زودی بسته نرم افزاری دیگری هم ارائه کند. بر این اساس اعلام شده تنها آیفون و مک‌هایی که با جدیدترین سیستم عامل آی او اس کار می‌کنند دچار این باگ نیستند. با اینکه هیچ مدرکی دال بر سوءاستفاده از این باگ وجود ندارد اما اپل به کاربران خود توصیه کرده تا فقط بسته‌های نرم افزاری را از منابع موثق دانلود و به روز رسانی کنند.

بسیاری از کاربران مک معتقدند که دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های آنها به نسبت دستگاه‌های اندروید یا کامپیوترهای مجهز به سیستم عامل مایکروسافت کمتر در معرض آسیب‌های امنیتی هستند.

محققان گوگل در این باره می‌گویند، باگ‌های امنیتی در تراشه‌هایی پیدا شده که توسط شرکت‌های اینتل، ای ام دی و آرم ساخته شده‌اند که تقریبا تمام تراشه‌های دنیا را می‌سازند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه