حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

لنوو از يك ابزار پيش‌نمونه ذخيره‌سازي Solid State براي ديتاسنتر، پرده‌برداري كرد

servers1

اندازه فونت:

شركت لنوو يك درايو Solid State را براي سيستم‌هاي سرور و ذخيره‌سازي به‌نمايش گذاشته كه اندازه‌اي معادل يك كارت حافظه دارد و مي‌تواند تا 8 ترابايت اطلاعات را در خود نگهداري كند.

به‌گزارش دانشمند آنلاين به‌نقل از سايت ZDNet، لنوو اعلام كرده است كه تيم تحقيق و توسعه اين شركت به‌همراه شركايي مانند سيگيت، NxGn Data و Amphenol براي توسعه اين SSD 18 ماه وقت صرف كرده‌اند. فناوري پيش‌نمونه كه تحت‌عنوان Project Spark شناخته مي‌شود، توسط سيگيت تامين شده است.

لنوو در نشست حافظه فلش به‌دنبال نشان دادن اين موضوع بود كه مي‌تواند ارزشي را به ديتاسنتر اضافه نموده و اينترپرايزها را از سيستم‌هاي موروثي دور كند. استراتژي رشد اين شركت تا حدود زيادي بر تقويت جاي پاي ديتاسنتر خود با سرورها، سيستم‌هاي ذخيره‌سازي و مجموعه گسترده‌اي از همكاري‌ها با شركت‌هايي نظير SAP، Juniper، Nutanix و Red Hat متمركز است.

به‌گفته لنوو، شركت‌هاي درگير در فرآيند توسعه پيش‌نمونه، روي استانداردهايي براي درايوهاي SSD ديتاسنتر كار خواهند كرد و اين پيش‌نمونه را تا اواسط سال 2017 در سيستم‌ها تعبيه مي‌كنند.

استدلال لنوو براي طراحي پيش‌نمونه و ابعاد مشابه كارت حافظه اين است كه درايوهاي كنوني به فضاي بسيار زيادي در ديتاسنتر نياز دارند. Project Spark با 31.5 ميلي‌متر عرض، 112.5 ميلي‌متر طول و 5.5 ميلي‌متر ضخامت مي‌تواند فضاي بيشتري را در ديتاسنتر ايجاد كرده و كارآمدتر باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین