حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

فیسبوک و اختراعی برای پیش‌بینی اقوام شما

mdoying 180118 2249 facebook 0445stills 3.0

اندازه فونت:

فیسبوک درخواستی برای حق ثبت اختراع داده که می‌تواند پیش بینی کند که اعضای خانواده و وابستگان کاربر چه کسانی هستند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، فیسبوک درخواستی را برای حق ثبت اختراع ارائه کرده که می‌تواند پیش‌بینی کند که اعضای خانواده و وابستگان دیگرتان کیستند. این فناوری بر پایه عکس‌های واردشده در فیسبوک و توضیحات ذیل آن علاوه بر اطلاعاتی چون آی‌پی دستگاه‌ها کار می‌کند.

در جزییات این طرح آمده که فیسبوک از الگوهای تشخیص چهره و مدل‌های یادگیری آموزش‌دیده استفاده می‌کند تا بتواند نوشته‌ها را درک کند و بفهمد که کاربران با چه کسی زندگی می‌کنند یا بیشترین تعامل را دارند.

سامانه مورد نظر برای این کار به دنبال سرنخ‌ها در تصاویر شما و دوستانتان در فیسبوک و اینستاگرام می‌گردد. تعداد حضور افراد شناسایی شده در یک عکس و اطلاعاتی که از توضیحات عکس و نظرات و برچسب‌های زیر آن (مامان، خانواده، بچه) به دست می‌آید می‌تواند پیش‌بینی کند که همسر، فرزند، والدین یا اعضای دیگر خانواده که هستند.

از طرفی دیگر اطلاعات جغرافیایی مانند این که پروفایل‌ها از یک دستگاه یا یک آی‌پی مشترک باز می‌شوند، می‌تواند دقت این پیش‌بینی را بالا ببرد.

در این درخواست به طور مشخص ذکر شده که قصد فیسبوک از استفاده از این پیش‌بینی‌ها تبلیغات هدفمند بهتر است.

این درخواست با نام «پیش‌بینی آمار وابستگان بر پایه داده‌های تصویر» در دهم می ۲۰۱۷ و قبل از رسوایی کمبریج آنالیتیکا ثبت شد. انتشار این خبر در زمانی صورت گرفته که این غول رسانه‌های اجتماعی با بی‌اعتمادی رو به رشدی در بین عموم روبه‌رو است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین