حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

عینک‌های واقعیت‌مجازی به یاد می‌آورند شما سوییچ ماشینتان را کجا جا گذاشته‌اید!

Vara HoloLens 1200

اندازه فونت:

شرکت مایکروسافت ابزار جدیدی را توسعه داده است که به کاربر در یافتن سوییچ ماشین کمک می‌کند.

به‌گزارش دانشمند آنلاین، احتمالا این لحظه ناخوشایند را تجربه کرده‌اید که از خانه خارج شده‌اید اما سوئیچ ماشینتان را پیدا نمی‌کنید. اکنون شرکت مایکروسافت برپایه عینک واقعیت‌مجازی هولولنز در تلاش است تا شما را در یافتن آن یاری خواهد کرد.  وقتی کاربر که عینک هولولنز را به‌چشم می‌گذارد و جسمی را مقابل دوربین‌های کوچکی که به هولولنز متصل هستند قرار دهد و بگوید: «این جسم را ردیابی کن!» ، این وسیله مکان جسم را ثبت می‌کند.

شخص می‌تواند بعدا از این دستگاه مکان آن جسم را بپرسد و به‌این‌ترتیب، صفحه نمایشگر کوچکی که کنار لنزها قرار گرفته است آخرین جایی‌که را که جسم در آنجا ثبت کرده نشان می‌دهد.

علاوه‌براین، مایکروسافت کاربردهای دیگری نیز برای این عینک ارائه کرده‌است، به‌طور مثال، هنگامی‌که شما کیف پولتان را در رستوران جا بگذارید، این وسیله به شما هشدار می‌دهد.

متخصصان معتقدند این فناوری می‌تواند به طور خاص برای کسانی‌که از مشکلات حافظه رنج می‌برند یا افراد مسنی که هر روز همه‌چیز را فراموش می‌کنند، بسیار مفید واقع شود. دانشمندان معتقدند چنین فناوری‌هایی می‌تواند به این بیماران کمک کند تا استرس‌شان را کاهش دهند و کیفیت زندگی‌شان را بهبود ببخشند.

مایکروسافت می‌گوید این فناوری می‌تواند یک مغز خارجی به افراد بدهد تا دیگر چیزی را از یاد نبرند. یک عینک متصل به اینترنت استفاده کنید تا دیگر هرگز مثل اکنون چیزی را گم نکنید. این برای کسانی که از بیماری‌هایی همچون آلزایمر رنج می‌برند بسیار مهم خواهد بود.

سخنگوی شرکت مایکروسافت گفته است که کارخانه‌ای برای تولید عینک‌ها اختصاص داده شده است، اما هنوز مشخص نیست چه زمانی در دسترس عموم خواهد بود. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین