حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

عصای هوشمند دل بازدیدکنندگان نمایشگاه CES2017 را برد

cane

اندازه فونت:

یک شرکت استارتاپ فرانسوی عصای هوشمندی را طراحی کرده است که درصورت زمین‌خوردن کاربر بلافاصله به خانواده او اطلاع می‌دهد.

به‌گزارش دانشمندآنلاین، شاید باوجود تلویزیون‌های هوشمند و خودروهای خودران آینده‌نگرانه‌ای که ازسوی غول‌های بزرگ فناوری در‌ CES2017معرفی می‌شوند در این نمایشگاه برای شرکت‌های کوچک جای عرض اندام زیادی نباشد.

اما علی‌رغم این موضوع، یک استارتاپ کوچک فرانسوی توانسته است با عرضه محصولی خاص در نمایشگاه محصولات الکترونیک مصرفی امسال (CES2017) که از 5 تا 8 ژانویه در لاس‌وگاس آمریکا درحال برگزاری است تا حد چشمگیری توجه بازدیدکنندگان را جلب کند.

استارتاپ Nov'in یکی‌از قدیمی‌ترین وسایل کمک‌حرکتی را با عصر دیجیتال پیوند زده است. این وسیله کمک‌حرکتی عصایی است که به حسگرهای هوشمندی چون گردش‌نما، شتابگر و ردیاب حرکات کاربر تجهیز شده است.

علاوه‌بر حسگرهای حرکتی، «عصای هوشمند» (Smartcane) به سیستم هشداری مجهز است که مستقیما به شبکه جی‌اس‌ام موبایل متصل می‌شود. درصورت افتادن فرد استفاده‌کننده یا هر موقعیت اضطراری دیگری، این عصا قادر است برای پرستار یا خانواده کاربر پیام هشدار ارسال کند. همچنین می‌تواند پاسخ خانواده را که نشان می‌دهد کمک در راه است به‌اطلاع کاربر برساند.

به‌نوشته engadget، الگوریتم‌های هوش‌مصنوعی این عصا داده‌ها را برای درک عادات و حرکات کاربر پردازش می‌کنند و به‌این‌ترتیب می‌توانند هرگونه کندی فعالیت و تغییر در الگوهای حرکت را که از بروز وضعیت اضطراری خبر می‌دهند شناسایی کنند.

این استارتاپ از عصاهای مارک معروف Maison Fayet که محصولاتی سبک‌وزن و ارگونومیک تولید می‌کند و در تولید عصا بیش‌از یک قرن قدمت دارد برای تولید محصول هوشمندش استفاده می‌کند. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین