حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

شناسایی صورت و پلاک خودرو در خودروهای تسلا

1000x 1

اندازه فونت:

خودروهای شرکت تسلا قدرت شناسایی صورت و پلاک خودرو را خواهند داشت، این سیستم اگر به صورت مکرر صورت یا پلاک خودروی کاربری را مشاهده کند، به وی هشدار می‌دهد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از انگجت، حالت sentry در خودروهای تسلا برای به دام انداختن سارقان کاربرد دارد، اما اکنون یکی از محققان امنیتی تصمیم دارد مزایا و معایب استفاده از سیستم دوربین در نتیجه‌گیری منطقی خود را نشان دهد.

ترومن کین، تحلیلگر امنیتی حالت دیده بانی ردیابی نظارت را توسعه داده تا یکی از خودروهای تسلا مدل 3 یا مدل اس را به عرشه نظارتی متحرک تبدیل می‌کند. این پروژه یک کیت رایانشی Jeston Xavier متعلق به شرکت انودیا را به پورت یو اس بی متصل می‌کند و با استفاده از دستگاه یادگیری صورت و پلاک خودرو را شناسایی می‌کند.

ضمن اینکه اگر این سیستم مکررا یک فرد یا شماره پلاک خودرو را مشاهده کند به موبایل کاربر پیام هشدار می‌دهد تا وی بداند شخصی او را زیر نظر دارد یا احتمالا قصد دارد خودروی او را بدزدد.

پیام‌های هشدار این سیستم با یک دقیقه تاخیر ارسال می‌شوند که دلیل آن مدت زمان بررسی ویدیوی ثبت شده است. البته کاربران هم با استفاده از این سیستم باید سرور وب مخصوص خود را راه بیاندازند. اما سیستم از سخت افزارهای عادی استفاده می‌کند و رمزگذاری آن به دستکاری در خودرو نیاز ندارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین