حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سیستم‌عامل جدید هوآوی در تلویزیون‌های هوشمند هانور

huawei

اندازه فونت:

تلویزیون‌های هوشمند "هونور" از سیستم‌عامل جدید شرکت چینی هوآوی استفاده می‌کند. این اقدام برای مقابله با تحریم‌های آمریکا پیش‌بینی شده است. شرکت‌های آمریکایی برای تلفن‌های هوشمند هوآوی محدودیت‌هایی پیش بینی کرده‌اند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، به دنبال تحریم شرکت هوآوی از سوی ایالات متحده آمریکا و ایجاد محدودیت برای استفاده از سیستم‌‌عامل آندروید در تلفن‌های هوشمند این شرکت، مسئولان هوآوی هفته گذشته سیستم‌عامل خود را راه اندازی کردند. سیستم‌عامل شرکت چینی هوآوی "هارمونی‌" (HarmonyOS) نام دارد.

سایت "اشپیگل‌آنلاین" روز دوشنبه ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) با انتشار گزارشی از به کار گیری سیستم عامل "هارمونی" در تلویزیون‌های هوشمند با وضوح چهار کی (4K) خبر داده است.

گفته می‌شود که شرکت "هانور" (Honor) که تولید کننده تلویزیون‌های هوشمند با وضوح تصویری (4K) است، از این سیستم‌عامل بهره خواهد گرفت. لازم به یادآوری است که شرکت "هانور" از جمله شرکت‌های زیر مجموعه شرکت هوآوی به شمار می‌آید.

 شرکت هوآوی آخر هفته گذشته اقدام به رونمایی از این تلویزیون هوشمند نمود. تلویزیون هوشمند یاد شده در اندازه ۵۵ اینچ و با قیمتی معادل ۵۰۰ یورو روانه بازار می‌شود. قرار است این مدل از تلویزیون‌های هوشمند با سیستم‌عامل "هارمونی" از روز ۱۵ اوت رسما برای فروش به بازارهای بین‌المللی عرضه شود.

 اکنون شرکت گوگل نگران آن است که با تولید و گسترش سیستم عامل "هارمونی"، سیستم عامل آندروید بخش قابل ملاحظه‌ای از بازار بین‌المللی خود را از دست دهد.

هوآوی اعلام کرده است که سیستم عامل "هارمونی" می‌تواند در همه دستگاه‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد و محدود به دستگا‌ه‌های ساخت شرکت هوآوی نیست.

ریچار یو، مدیر شرکت هوآوی گفته است که این شرکت بر آن است تا این سیستم عامل را به عنوان یک سیستم عامل جهانی در بازار تثبیت کند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین