حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سل ربات، کیت رباتیک ماژولار

cell robot

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین، سل ربات (CellRobot) توسط تیمی از مهندسان روباتیک چینی آیوی لیگ (Ivy-League) ساخته شده است و اولین کیت قابل دسترسی رباتیک برای مصرف‌کنندگان است و به همه امکان می­دهد ربات شخصی خود را بسازند.

به گزارش دانشمند آنلاین، رباتیک ماژولار یکی از پیچیده­ترین انواع خود در حوزه رباتیک است زیرا هر عنصر (گوی) اضافه شده اجازه می­دهد تا ربات حرکات و عملکردهای جدیدی داشته باشد.

درست همان‌طور که سلول­های بدن ما برای ایجاد یک ارگانیسم با هم کار می­کنند سل ربات از سلول­های منفردی تشکیل شده است که در هنگام ترکیب، روبات­هایی ایجاد می­کنند که جدا از طراحی بی­نظیر و پیشرفته خود، فرصتی برای یادگیری، اکتشاف و خلاقیت فراهم می‌کند. این ربات از یک هسته مرکزی تشکیل شده، گوی‌ها به این مرکز متصل می­شوند و فرامین آن را اجراء می­کنند. این گوی­ها قابلیت چرخش سیصدوشصت درجه­ای حول محور خود را دارند. یکی از آن­ها حاوی یک دوربین کوچک با لنز واید است که چشم سل ربات را تشکیل می­دهد. چهارچرخ نیز وظیفه حرکت دادن ربات را بر عهده دارند.

هر سلول دارای هشت وجه مشترک است که می­توانند از طریق یک حرکت پیچشی ساده به یکدیگر متصل شوند. این ربات به سادگی با نرم‌افزاری که روی گوشی هوشمند شما نصب و با یک کتابخانه اشکال از قبل آپلود شده، قابل هدایت است. ابتدا از صفحه اصلی شکل مورد نظر را باز کرده و در میان ساخت­های متعدد حرکت می­کنید. پس از انتخاب طرح خود، دستورالعمل­های تعاملی را دنبال کنید تا یک ربات به راحتی ایجاد شود. برنامه ربات شما را ردیابی می­کند و به شما می­گوید که کدام سلول­ها را به کدام اتصالات وصل کنید. برای به دست آوردن بازدهی مفید، هر سلول را در موقعیت و مکان مربوطه قرار دهید سپس با حرکات از پیش برنامه‌ریزی شده، ربات خود را کنترل کنید.

هنگامی که با سل ربات احساس راحتی کرده و ایده­های خود را برای ترکیب پیدا کردید، می­توانید در برنامه «حالت سفارشی» ایجاد کنید. سل ربات موقعیت هر واحد سلول را تشخیص می­دهد. طرحی جدید ایجاد کنید و پارامترهای خاصی را برای نحوه حرکت هر واحد سلولی تنظیم کنید. توانایی ایجاد حرکات پیچیده و خاص هم وجود دارد. می­توان طرح­ها را در برنامه ذخیره و یا با گروه به اشتراک گذاشت.

کار با سل ربات، تفکر انتقادی و اکتشاف خلاقانه را تشویق می­کند و برای ساخت آن به هیچ دانشی نیاز نیست. از آنجا که عملکرد سرهم‌بندی بسیار ساده است هر کسی می­تواند از سل ربات برای ایجاد یک دستگاه با عملکرد بالا استفاده کند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین