حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ساخت پیشرفته‌ترین ربات جهان

n83040658 72559949

اندازه فونت:

این ربات متخصص برداشت فلفل شیرین است و می‌تواند فلفل‌های رسیده را در 24 ثانیه شناسایی و برداشت کند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از ساینس دیلی، ربات کشاورزی به نام Swepper  می‌تواند در گلخانه‌های صنعتی که در آنها محصولات به صورت عمودی کشت می‌شوند حرکت کرده و فلفل‌های رسیده را با دقت 62 درصد در مدت 24 ثانیه شناسایی و برداشت کند.

دانشمندان آمریکایی با استفاده از فناوری‌های دید کامپیوتری سعی کردند تا قدرت تشخیص ایین ربات را افزایش داده تا بتواند میوه‌های رسیده را شناسایی کند. انتظار می‌رود تا این ربات در 4 تا 5 سال بعد کاملا آماده بهره برداری شده و دقتش در شناسایی میوه‌های رسیده تا 100 درصد افزایش یابد.

محققان معتقدند که برداشت رباتیک محصولات موجب تحول کشاورزی شده و کاهش قابل توجه‌ای از ضایعات مواد غذایی را در بر خواهد داشت. وقتی Swepper   تکمیل شود می‌تواند شبانه روز و با دقت بالایی به برداشت محصول بپردازد و صرفه جویی چشمگیری در هزینه‌های برداشت را به ارمغان بیاورد.

آمریکای شمالی دومین تولید کننده فلفل شیرین و تند در جهان است و 31 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. در سال 2017 میلادی اروپا با سهم 53.2 درصدی خود از بازار و ارزش صادرات 2.7 میلیارد دلاری توانست مقام اول تولید فلفل را در جهان به خود اختصاص دهد.

ربات Swepper  هفته پیش در مرکز تحقیقاتی تولیدات کشاورزی در شهر سن کتولژنووه بلژیک رونمایی شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین