حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

در صورت خرابی تاچ‌پد لپ تاپ چه باید کرد

laptop touchpad womens hands 100732203 large

اندازه فونت:

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تاچ‌پد لپ تاپ شما به دلیلی از کار بیافتد، در این صورت راه‌هایی پیش روی شماست تا با امتحان آنها می‌توانید مشکل خود را برطرف کنید.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از پی سی ورلد، برای استفاده از لپ تاپ با تاچ‌پد از کار افتاده، ابتدا باید سیستم خود را ربوت کنید و اگر درست شد که مشکل برطرف شده است اما در غیراین صورت، چک کنید ببینید به طوری سهوی تاچ‌پد را از کار نینداخته باشید، برای این کار کلید Fn را در حالیکه یکی از کلیدهای وظیفه (از اف 1 تا اف 12) را هم فشار می‌دهید، نگه دارید. به آیکون‌های کوچک روی کلیدهای کیبورد که معمولا آبی رنگ هستند، توجه کنید و یا به دنبال هر آیکونی که نمادی از تاچ‌پد است، باشید.

متاسفانه همه آیکون‌های تاچ‌پد به آسانی پیدا نمی‌شوند مثلا در برخی کامپیوترها با فشردن کلید اف 8، تاچ‌پد غیرفعال یا فعال می‌شود. اما اگر با این کار هم هدف شما حاصل نشد، به تنظیمات تاچ‌پد بروید، در ویندوز 7 یا 8 باید به منوی استارت رفته و یا در مستطیل جستجو عبارت mouse settings را تایپ کنید. بعد Change mouse settings را انتخاب کنید. در ویندوز 10 روی کلید ویندوز کلید کرده و بعد به Settings > Devices > Touchpad بروید. با این راه شما به صفحه تنظیمات تاچ‌پد راهنمایی می‌شوید تا در آنجا آن را فعال کرده و یا سایر گزینه‌ها را کنترل کنید.

اما اگر باز هم جواب نگرفتید، شاید به درایور جدیدی نیاز داشته باشید. به وبسایت سازنده لپ تاپ‌تان مراجعه کرده و شماره مدل لپ تاپ یا عبارت touchpad driver را جستجو کنید. در آنجا می‌توانید درایور مورد نیاز خود را پیدا کرده، دانلود و نصب کنید.

اما اگر تمام این راه‌ها جواب نداد حتما لپ‌ تاپ شما مشکل سخت افزاری دارد. در این صورت دو گزینه پیش روی دارید، اول می‌توانید لپ تاپ خود را به تعمیرکار مطمئنی بدهید تا مشکلش را برطرف کند و یا می‌توانید ماوس کوچک و وایرلسی خریداری کنید و از آن استفاده کنید.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه