حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

خودروی برقی سه موتوره آئودی

2873628

اندازه فونت:

آئودی به تازگی خودروی قدرتمندی با سه موتور برقی با قدرت 570 کیلووات عرضه کرده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیواتلس، خودرو جدید شرکت آئودی PB 18 e-tron نام دارد که ترکیبی از دو خودروی مسابقه LMP1  و خودروی قبلی از این سری به نام R18 e-tron است. طراحی این خودرو در استادیوی طراحی شرکت آئودی در کالیفرنیا انجام شده و هیچکدام از بخش‌های آن خودران یا خودکار طراحی نشده است. فرمان این خودرو سمت چپ قرار داده شده اما راننده می‌تواند آن را از سمت چپ به مرکز خودرو بکشاند و بعد فرمان را مجددا به چپ بازگرداند.

هدف از این کار ایجاد فضایی بیشتر برای حضور تعداد بیشتری سرنشین در جلو و یا ذخیره کالای بیشتری است.

با بسته شدن درب‌های خودرو، فرمان در هر وضعیتی باشد قفل می‌شود تا مانع از هرگونه تصادف در حین رانندگی شود. این خودرو وزنی به اندازه 1550 کیلوگرم و طول و عرضی به اندازه 4.53 و 2 متر دارد. ارتفاع‌اش هم 1.15 متر اعلام شده است. این خودرو باری به اندازه 470 لیتر را در خود جای می‌دهد و سیستم تابش نور لیزری آن موجب روشن شدن محیط پیرامون در هنگام شب دارد.

شتاب صفر تا صد خودروی جدید آئودی نزدیک به 2 ثانیه حساب شده و حداکثر سرعت و میزان قدرت آن طوری تنظیم شده که میزان مصرف باتری خودرو را کاهش دهد. شارژ باتری 800 ولتی این خودرو تنها 15 دقیقه طول می‌کشد و با یک بار شارژ می‌توان 500 کیلومتر با آن راند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین