حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

خرید آیفون با پول خرد

bbc

اندازه فونت:

آیفون XS تنها ۱۷۷ گرم است؛ اما موضوع وقتی جالب می‌شود که فردی بخواهد برای خرید یک آیفون ۱۷۷ گرمی، ۳۵۰ کیلوگرم سکه بپردازد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، ماجر از این قرار است که گروهی از جوانان، یک وان حمام را پر از سکه کرده و آن را به فروشگاه اپل در مسکو بردند تا بهای خرید یک گوشی آیفون XS را بپردازند.

این گروه ویدیویی را از مراحل پر کردن و حمل سکه‌ها در اینستاگرام منتشر کردند. در این ویدیو که سویاتوسلاو کوالنکو آن را با عنوان "وان افسانه‌ای سکه" منتشر کرده است، می‌بینیم که او به کمک دوستانش، وان را از سکه‌های روبل پر می‌کنند و با خودرو به مرکز خریدی می‌برند که فروشگاه اپل در آن واقع شده. نگهبان ابتدا مانع از ورودشان می‌شود اما آنها در نهایت خود را به فروشگاه می‌رسانند و وان را در وسط قرار می‌دهند. شمارش این سکه‌ها که حدودا صد هزار عدد بود دو ساعت طول کشید.

کوالنکو که در ویدیو گوشی را در دست گرفته در گفت‌وگویی یا شبکه خبری ای بی سی آمریکا گفت که هدف از این شیرین‌کاری، تغییر رفتار مردم در قبال پول خرد بود. فروشگاه‌های روسیه غالبا پول خرد ندارند و گاهی از پس دادن بقیه پول خرید به بهانه نداشتن پول خرد خودداری می‌کنند. آقای کوالنکو می‌گوید که می‌خواسته با این کار این مشکل را برجسته کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین