حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

خروج پی‌پل از جمع حامیان ارز دیجیتال فیسبوک

libra

اندازه فونت:

 شرکت انتقال پول پی‌پل می‌گوید از جمع شرکای حامی ارز دیجیتال "لیبرا" کنار کشیده است. لیبرا ارز دیجیتالی است که قرار است در سال آینده میلادی توسط فیسبوک عرضه شود.

 به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، پی‌پل همکاری با فیسبوک در مورد ارز دیجیتال "لیبرا" را متوقف کرد. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که مشارکت خود در پروژه "لیبرا" را متوقف و بر فعالیت‌های خود تمرکز می‌کند.

این بیانیه تصریح می‌کند: "ما همچنان از ایده راه‌اندازی این ارز دیجیتال حمایت می‌کنیم و گفت‌وگوها در مورد راه‌های همکاری با فیسبوک را ادامه می‌دهیم."

شرکتی که مسئولیت عرضه لیبرا را بر عهده دارد در بیانیه‌ای گفت: "تغییر سیستم مالی به سود شهروندان و نه موسسات مالی که به آن‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند، دشوار است. تعهد ما به این مهم از هر موضوع دیگری مهم‌تر است."

 این شرکت با خروج پی‌پل همچنان ۲۸ عضو دارد؛ شرکت‌های اوبر، اسپوتی‌فای، ویزا و مسترکارت در میان این شرکا حضور دارند. فیسبوک تاکنون در مورد خروج پی‌پل اظهارنظری نکرده است.

فیسبوک پیش‌تر اعلام کرده بود که ارز دیجیتال "لیبرا" را تا ژوئن ۲۰۲۰ میلادی با همکاری دیگر شرکای خود عرضه خواهد کرد. با این حال این پروژه با تردیدهایی در مورد احتمال اعمال محدودیت بر ارز‌های دیجیتال در کشورهای مختلف دنیا روبرو شد.

گفته می‌شود ویزا و مسترکارت نیز در مورد ادامه حضور خود در این پروژه مطمئن نیستند. دونالد ترامپ چند ماه پیش از راه‌اندازی لیبرا به تندی انتقاد کرده بود.

فرانسه و آلمان ماه گذشته تصمیم گرفتند که از فعال شدن لیبرا در اروپا جلوگیری کنند و به جای آن از توسعه یک ارز دیجیتال عمومی حمایت کنند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین