حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تولد ۹ بز شبیه‌سازی شده در رویان

635639117437900342

اندازه فونت:

 رئیس پژوهشگاه رویان گفت: تاکنون شاهد تولد ۹ بز شبیه‌سازی شده بودیم و برای حفظ حیوانات در معرض خطر انقراض تلاش‌هایی را صورت داده‌ایم.

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از مهر،  دکتر حمید گورابی در جلسه بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از پژوهشگاه رویان گفت:  سالانه بیش از ۶۵۰۰ سیکل درمانی در رویان انجام می‌شود که بیش از ۳۵ تا ۴۰ درصد آن با موفقیت همراه است. همچنین بیش از ۲۰۰ هزار ویزیت به صورت سالانه در این مرکز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات مربوط به شبیه‌سازی در این پژوهشگاه گفت: تاکنون شاهد تولد ۹ بز شبیه‌سازی شده از ۱۱ انتقال بودیم و از طرفی برای حفظ حیوانات در معرض خطر انقراض تلاش‌هایی را انجام گرفته است. ضمن اینکه برای مثال برای شبیه‌سازی پلنگ تدابیری را اندیشیده‌ایم و با گرفتن تخمک گربه، جنین پلنگ را شکل داده‌ایم اما یافتن رحم جایگزین برای تولد معضلی در این زمینه بوده است.

دکتر گورابی افزود: با تثبیت روش انجماد تخمدان انسان که حاصل بیش از ۱۵ طرح تحقیقاتی بزرگ و کوچک و چاپ بیش از ۱۰ مقاله علمی در مجلات معتبر بین‌المللی بود، در سال ۹۱ بانک تخمدان و بیضه انسانی در پژوهشگاه رویان تاسیس شد که تاکنون بیش از ۱۲۰ تخمدان بیمار سرطانی و غیرسرطانی در این بانک ذخیره شده است.

 وی در پایان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه موسسه رویان ترکیب علم، ایمان و تلاش است، گفت: تمام تلاش ما در پژوهشگاه رویان برای این است که به جایگاهی برسیم که شایستگی این تعریف مقام معظم رهبری را داشته باشیم.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین