حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تاکسی پرنده در دبی

800x 1 4

اندازه فونت:

دبی روز دوشنبه اولین آزمایش عمومی پهپاد تاکسی را انجام داد.

به گزارش دانشمندآنلاینبه نقل از نفت‌خبر، این پهپاد که نخستین تاکسی پرنده است و ولوکوپتر نام گرفته است، بدون راننده است و ضایعات، صدا و اثرات محیط زیستی کمتری نسبت به هلیکوپتر دارد. ولوکوپتر به اندازه ۲ نفر فضا دارد و ارتفاع آن درحدود ۲ متر از سطح زمین است. این پهپاد که ۶ متر عرض و ۱۸ ملخ دارد در نخستین آزمایش توانست مسافت ۲۰ کیلومتری روی شن‌های سفید امارات پرواز کند.

پرواز این پهپاد جدیدترین گام برای تغییر بزرگ در صنعت حمل و نقل دبی به حساب می‌آید و کشور امارات متحده عربی قصد دارد تا سال 2030 بیست و پنج درصد از مسافران محلی خود را با وسایل بدون راننده جا به جا کند.

شیح حمدان بن محمد بن رشید آل مکتوم، حاکم دبی در بیانیه‌ای گفت: "تشویق به نوآوری و پذیرش آخرین تکنولوژی‌ها نه تنها به توسعه و پیشرفت کشور کمک می‌کند بلکه پل‌های حرکت به سوی آینده را نیز می‎سازد."

نخستین پهپاد تاکسی توسط آلمان ساخته شده است در ۲ ساعت به طور کامل شارژ می‌شود و می‌تواند در حدود ۳۰ دقیقه و با سرعت 50 کیلومتر در ساعت پرواز کند. البته حداکثر توان سرعتی آن به حدود 110کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد. همچنین به منظور حفظ مسائل ایمنی، دارای یک سیستم باتری اضافه، چند پروانه، موتور و کنترل پرواز است. علاوه براین یک چتر نجات اضطراری هم در آن تعبیه شده است.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین