حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تاثیر بد اینستاگرام بر سلامتی روانی جوانان

instagram

اندازه فونت:

شبکه اجتماعی اینستاگرام تاثیرات منفی روی سلامت روانی جوانان می‌گذارد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، طبق تحقیقاتی که انجام شده، اینستاگرام که این روزها کاربران زیادی دارد می‌تواند بر سلامت روانی جوانان تاثیر منفی بگذارد. بطوریکه با تحقیقی که بین کاربران 14 تا 24 ساله انجام شد، از آنها خواسته شد تا میزان تاثیر این شبکه اجتماعی بر اضطراب، افسردگی، تنهایی و تصویر بدن‌شان را بگویند، 90 درصد شرکت کنندگان در این تحقیق از بدن خود ناراضی بودند.

ضمن اینکه این شبکه اجتماعی که برپایه به اشتراک گذاری عکس و ویدیو است، بر خواب کاربرانش تاثیر منفی می‌گذارد، چرا که کاربران آن حتی در نیمه‌های شب از خواب بیدار می‌شوند تا از رخدادهایی که اتفاق افتاده بی‌خبر نمانند.

اینستاگرام در این باره می‌گوید که حفظ این شبکه اجتماعی به عنوان مکانی امن و حامی جوانان از اولویت‌هایش است و ابزارها و اصلاحاتی را تدارک دیده تا پیش از نمایش محتوای‌های خاص به کاربرانش هشدار داده شود.

انجمن سلطنتی بهداشت عمومی معتقد است که شبکه‌های اجتماعی باید به کاربرانی که از این شبکه‌‌ها زیاد استفاده می‌کنند هشدار دهد و کسانی را که دچار مشکلات روانی هستند را شناسایی کنند.

براساس نتایج نظرسنجی انجام شده یوتیوب بیشتر از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبک، توییتر و اینستاگرام بر سلامت روانی جوانان تاثیر مثبت می‌گذارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه