حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

بانوی 81 ساله ژاپنی اولین اپلیکیشن خودش را عرضه کرد

Japanese20170301124839

اندازه فونت:

بانوی 81 ساله ژاپنی اولین اپلیکیشن خودش را عرضه کرد

در بسیاری از جوامع معمولا کمتر دیده می‌شود پدربزرگ یا مادربزرگی به وسایل الکترونیکی پیشرفته و فناوری‌های به‌روزشده جهان علاقه نشان دهد و با آن سروکار داشته  ‌باشد. حالا اگر بشنوید یک خانم 81 ساله علاوه‌بر آشنایی کامل با فضای رایانه و کارکردن با آن اولین اپلیکیشن خودش برای گوشی‌‌های آیفون را عرضه کرده است چه واکنشی دارید؟

به‌گزارش دانشمند‌آنلاین، ماساکو واکامیا، خانمی 81 ساله و فعال از کشور ژاپن است، او که از سن 60 سالگی شروع به یادگیری کار با رایانه کرده‌، هفته گذشته اولین اپلیکیشن خودش را برای گوشی‌های آیفون منتشر کرد. البته پیش‌از این کار باید گفت این خانم ژاپنی به‌مدت 43 سال فعالیت موثر در سرویس بانک مرکزی این کشور داشته  ‌است.

برای  ‌گرامی  ‌داشت جشن سنتی هیناماتسوری (یکی از جشن‌های رایج در کشور ژاپن که به شکرگزاری رشد و سلامتی دختران اختصاص دارد) واکامیا اپلیکیشنی برای سیستم‌عامل iOS آماده کرده  ‌است که به‌کمک آن مردم می‌توانند به بهترین و مناسب‌ترین راه، شیوه‌های به‌نمایش درآوردن عروسک‌‌های سنتی‌‌شان را برای فستیوال را یاد بگیرند.

این اپلیکیشن «هینادان» نام دارد. در توضیح معنی این واژه می‌توان گفت Hinadan  از دو بخش hina به‌معنای عروسک و dan به‌معنای ردیف‌‌کردن ساخته شده ‌است. این اپلیکیشن از بازیکن‌‌ها می‌خواهد که در چهار ردیف، مجموع 12 عروسک را در جایگاه مخصوص به‌خودشان روی صحنه‌ای استاندارد با آنچه در مراسم صورت می‌‌گیرد، قرار دهند. یک دور بازی که تمام می‌شود درحقیقت، زمانی‌ است که بازیکن عروسک‌‌ها را در نقاط درستشان جای‌‌گذاری کرده  ‌است.

علاوه‌‌بر ارائه این اپلیکیشن، این بانوی فعال و خلاق ژاپنی به زبان‌‌های ژاپنی و انگلیسی وبلاگی دارد که در آن از تجارب سفرهایش فیلم‌‌های کوتاه می‌گذارد و به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان راه استفاده از اکسل در زمینه هنرآفرینی را یاد می‌دهد

به‌نوشته Risingbd ، کاربران اپل می‌‌توانند ازطریق بارگذاری اپلیکیشن Hinadan از App Store این بازی را انجام دهند. چنانچه علاقه‌مند هستید درمورد این خانم اطلاعات بیشتر بدانید می‌توانید صحبت‌های او را در برنامه TED x که از چگونگی رسیدن به این موفقیت فناورانه خود حرف می‌زند، ببینید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین