حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

اپ‌هاي دفتري گوگل سرانجام نماي تقسيم شده iPad را پذيرفتند

اندازه فونت:

به‌گزارش دانشمند آنلاين به‌نقل از Slashgear، اپ‌هاي دفتري گوگل سرانجام پشتيباني از نماي تقسيم شده iOS 9 را پذيرفتند و به يكي از گيج‌كننده‌ترين موارد مقاومت در برابر ويژگي كه پلتفرم موبايل اپل تاكنون با آن‌ها درگير بوده است، خاتمه دادند. چندوظيفگي تقسيم صفحه‌نمايش، يكي از پرطرفدارترين جنبه‌هاي iOS 9 بود كه يكي از انتقادهاي جدي به اين پلتفرم در مورد مناسب نبودن آن براي جايگزيني يك لپ‌تاپ يا تبلت ويندوزي كه از زمان عرضه اولين آي‌پد مطرح شده بود را برطرف مي‌كرد.

با اين‌حال در حالي كه اپ‌هاي بومي اپل براي آي‌پد به‌همراه iOS 9 به‌روزرساني شده بودند تا از اين ويژگي پشتيباني كنند، تعبيه كد پشتيباني در نرم‌افزارهاي ساير توسعه‌دهندگان بر عهده خود آن‌ها گذاشته شده بود. به‌نظر مي‌رسد انجام اين كار براي گوگل بيشتر از آن‌چه كه انتظار مي‌رفت طول كشيده است.

در واقع اپ‌هاي Docs، Sheets و Slides كه نرم‌افزارهاي واژه‌پرداز، صفحه گسترده و ارايه گوگل هستند به‌طور قابل بحثي بديهي‌ترين كانديداها براي پشتيباني از تقسيم صفحه نمايش محسوب مي‌شوند كه باعث مي‌شود تاخير گوگل در به‌روزرساني آن‌ها بيش از پيش گيج‌كننده باشد.

با اين‌حال ظاهرا انتظار طولاني كاربران نتيجه داده و به‌روزرساني‌هاي جديد گوگل براي اپ‌هاي مذكور، پشتيباني از ويژگي آي‌پد را نيز در كنار ساير موارد به‌همراه دارد.

اين مكانيزم همان‌طور كه انتظار داريد كار مي‌كند. اگر وقتي مشغول استفاده از Google Docs هستيد انگشت خود را از كنار صفحه به سمت داخل بكشيد، يك نوار جانبي ظاهر خواهد شد كه مي‌توانيد از آن براي مشاهده يك اپ ثانويه استفاده كنيد. كشيدن بيشتر اين نوار، صفحه نمايش را به دو بخش تقسيم مي‌كند. وقتي آي‌پد را در وضعيت عمودي نگهداشته‌ايد، تنها يك گزينه تقسيم واحد به‌صورت 40/60 را در اختيار داشت اما وقتي آن را به‌طور افقي در دست بگيرد، دو گزينه 30/70 يا 50/50 را به‌دست مي‌آوريد.

متاسفانه شما نمي‌توانيد دو نمونه از يك اپ واحد را به‌طور هم‌زمان مشاهده كنيد. بنابراين هيچ راهي وجود ندارد كه دو سند Docs را در كنار يكديگر ديده و بين آن‌ها جابه‌جا شويد.

حتي با وجود اين محدوديت نيز پشتيباني از ويژگي تقسيم نمايشگر براي كاربران بسيار خوشايند خواهد بود. اپ‌هاي واژه‌پرداز رقيب مانند Word مايكروسافت و Pages خود اپل مدتي است كه از چنين قابليتي برخوردارند. با اين‌حال افراد زيادي به سرويس‌هاي گوگل عادت كرده‌اند و تمايلي به سوييچ پلتفرم‌ها ندارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین