حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

از پیش‌بینی خودروهای برقی تا بحران در بنز، فولکس واگن و بی ام و

car

اندازه فونت:

اتحادیه اروپا خودروسازان آلمانی را به تبانی علیه مشتریان متهم کرده است. آن‌گونه که گزارش شده شرکت‌های دایملر، بی ام و و فولکس واگن در زمینه تکنولوژی کاهش آلایندگی با هم هماهنگ کرده بودند تا از روش‌هایی که آلودگی را کاهش می‌دهند استفاده نکنند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، مشخص نیست چرا چنین چیزی رخ داده است، اما حدس زده می‌شود استفاده از این روش‌ها سبب کاهش سود یا افزایش هزینه ساخت خودرو می‌شود. پس از رسوایی بزرگ در فولکس واگن در زمینه تقلب در زمینه خودروهای دیزلی، خودروسازان آلمانی بیشتر زیر ذره‌بین رفته‌اند.

 شرکت‌های آلمانی به‌تازگی در نمایشگاه ژنو از نسل جدید خودروهای برقی خود رونمایی کرده بودند. این خودروسازان البته بیشتر به استفاده از روش پلاگین هیبرید تمایل دارند. در روش پلاگین هیبرید، ابتدا خودرو با موتور الکتریکی کار می کند و پس از تمام شدن شارژ، موتورهای درون‌سوز وارد مدار می‌شوند.

بی ام و می‌گوید با این روش خودورهایش تا ۸۰ کیلومتر در حالت برقی قدرت پیمایش دارند. خودروسازان آلمانی معتقد هستند سال‌ها طول می‌کشد تا خودروهای برقی همه‌گیر شوند.

جدیدترین پیش‌بینی‌ها هم نشان می‌دهد تا ۱۰ سال بعد همچنان تولید خودروهای بنزینی بیش از خودروهای برقی خواهد بود.

گزارش ال ام سی پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۳۰ حدود ۷۰ درصد خودروها در آمریکا همچنان بنزینی باشند.

با این همه، تلاش‌های گسترده‌ای برای توسعه خودروهای الکتریکی در حال انجام است. شرکت تویوتا برای گسترش خودروهای  هیبریدی که ترکیبی از موتور برقی و درون‌سوز است، اعلام کرده تکنولوژی خودروهای هیبریدی خود را به‌صورت مجانی در اختیار دیگران قرار می‌دهد. تویوتا از پیشتازان خودروهای هیبریدی در جهان است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین