حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

بهترین و بدترین مرورگرها برای ویندوز ۱۰

اندازه فونت:

با ارایه ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت، شاید برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده باشد که از بین مرورگرهای فایرفاکس، کروم، اپرا، Edge و اینترنت اکسپلورر کدام یک برای این سیستم عامل مناسب‌تر هستند.

در تستی که سایت خبری zdnet بین ۵ مرورگر ذکر شده انجام داده است، به این نتیجه رسیده است که کروم از بین ۵ تست سه تست را با موفقیت پشت سر گذاشته است و بهترین مرورگر برای ویندوز ۱۰ شناخته شده است. از طرف دیگر اینترنت اکسپلورر نامناسب‌ترین شناخته شده و مرورگر جدید مایکروسافت به نام Edge از اینترنت اکسپلورر بهتر عمل کرده است و در رتبه دوم بعد از کروم قرار گرفته است.

 

این تست‌ها که ۵ ارزیابی بسیار محبوب در دنیای وب هستند، بر روی  MateBook هواوی با پردازشگر Core m3 اینتل  ۱،۵۱ گیگاهرتز و چهار گیگابایت رم انجام شده که سیستم عامل Windows 10 Home را اجرا می‌کرده است. تست‌ها عبارتند‌اند از: 

JetStream 1.1 : مجموعه ارزیابی جاوااسکریپت که بر پیشرفته‌ترین برنامه‌های وب تمرکز دارد. هر چه امتیاز کسب شده بالاتر بهتر.

Kraken 1.1: ورژن به روزرسانی شده ارزیابی SunSpider. هر چه امتیاز به دست آمده پایین‌تر بهتر.

Octane 2.0: ارزیابی مدرن و امروزی که کارایی موتور جاوااسکریپت را با اجرای مجموعه‌ای از نمونه تست‌های برنامه‌های وب مورد تقاضا و پیجیده امروزی می‌سنجد. امتیازات کسب شده هر چه بالاتر بهتر.

RoboHornet: ارزیابی که برای سنجش نقاط ضعف عملکرد که توسعه‌دهندگان وب به آن اهمیت می‌دهند، طراحی شده است. امتیازات به دست آمده هر چه بالاتر بهتر.

HTML5test: ارزیابی که تست می‌کند، چگونه یک مرورگر مشخصات مربوط و استاندارد HTML5 را پشتیبانی می‌کند. امتیازات بالاتر بهتر هستند و البته امتیاز برتر ممکن است به ۵۵۵ برسد.

در این تست‌ها کروم موفق شد Kraken 1.1، Octane 2.0 و HTML5test را به خوبی پشت سر بگذارد و Edge با کسب موفقیت خوب در JetStream 1.1 به مقام دوم دست یافت.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین