حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

گوگل مركز «فراگيري ماشين» را در زوريخ افتتاح مي‌كند فراگيري ماشين گوگل

506655 google zurich office

اندازه فونت:

گوگل، يك مركز تحقيقاتي فراگيري ماشين (Machine-Learning) را در اروپا افتتاح مي‌كند. هاب جديد كه در دفتر زوريخ اين شركت مستقر خواهد شد، به تحليلگران امکان مي‌دهد تا روي موضوعاتي از قبيل آموزش ماشين، پردازش و فهم زبان طبيعي و ادراك ماشين تمركز نمايند. محصولات گوگل از قبيل Translate، Photo Search و Smart Reply for Inbox از قبل به هوش ماشيني مجهز شده‌اند. اما تيم مركز زوريخ به تحقيق در مورد روش‌هاي بهبود و تقويت زيرساختار ML و كار با زبان‌شناسان براي درك پيشرفته زبان طبيعي در سراسر جهان، خواهند پرداخت.

Emmanuel Mogenet سرپرست تحقيقات گوگل در اروپا در يك پست وبلاگ نوشته است: «يكي از چيزهايي كه اين پيشرفت‌ها را امكانپذير مي‌سازد، همكاري گسترده مابين محققين گوگل در دفاتر ما در سراسر جهان است كه همگي از دانش منحصربه‌فرد خود بهره گرفته و ايده‌هايي را در حوزه تكنيك‌ها و فناوري‌هاي پيشرفته ML ارايه مي‌كنند تا محصولات و ابزارهاي مفيدي را توسعه دهند».

ايستگاه سوييس كه بزرگ‌ترين آزمايشگاه مهندسي گوگل در خارج از ايالات متحده به‌شمار مي‌آيد، مسئوليت توسعه موتوري را بر عهده دارد كه Knowledge Graph و همچنين Google Assistance در Allo قدرت خود را از آن مي‌گيرند.

Mogenet مي‌گويد: «ما به‌دنبال همكاري با تمام تحقيقات عالي علوم كامپيوتري هستيم كه از اين منطقه سرچشمه مي‌گيرند و اميدواريم با يك جامعه آكادميك گسترده‌تر مشاركت نماييم».

اوايل ماه جاري ميلادي، آخرين تجربه فراگيري ماشين گوگل يعني Magneta اولين تك‌نوازي خود را انجام داد: يك آهنگ 90 ثانيه‌اي كه روي پيانو نواخته شد. پاين پروژه بر اساس موتور هوش مصنوعي اپن سورس TensorFlow كار مي‌كند كه در ماه نوامبر در دسترس عموم قرار گرفت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین