حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تولید نوار لمسی OLED کامپیوتر های MacBook به صورت 3 بعدی

27496375841 decd6dc4d5 b.0

اندازه فونت:

آخرین درستاورد آقای مارتین هاجک (Martin Hajek) که معمولا به ایجاد رندرسازی های سه بعدی در لب تاپ های فوق پیشرفته مشهور است، یک سورپرایز به تمام معنا زیبا است. هاجک با تولید مجدد نوار لمسی OLED که در کامپیوتر های MacBook Pro مورد استفاده قرار خواهد گرفت، رویای رسیدن به دستگاه های مجهز به iOS شرکت Apple را در سر می پروراند. 

 این نوار لمسی در پیکربندی جدید هاجک قادر است خدمات نوار وظیفه کامپیوتر را بر عهده گرفته یا به عنوان شاخص میزان پیشرفت دانلود، کنترل کننده پخش چندرسانه ای یا حتی یک ویژولایزر Siri عمل کند. ضمنا چنانچه همچنان به کلیدهای میانبر قدیمی و یا کلید های عملکردی F علاقه مند هستید، این نوار لمسی قادر خواهد بود تمامی این وظایف را برعهده بگیرد. هیچ یک از این ادعا ها هنوز واقعی نیستند؛ اما با توجه به سطح بالای تنوع پذیری و همچنین سادگی عملکرد نوار لمسی مذکور، بعید به نظر می رسد که Apple (یا هر کدام از رقبای آن که در تولید کامپیوتر شخصی فعال هستند) تمایلی به عملیاتی کردن این ایده نداشته باشند. 

کیبورد های لب تاپ های مدرن امروزی، عملا کاملا تخت بوده و حرکات کلید های آنها کاملا غیر محسوس می باشد. یک نوار لمسی که ممکن بود در گذشته بسیار غیر منتظره به نظر برسد، اکنون به سادگی در کنار کلید های معمولی کیبورد قرار می گیرد. از آنجایی که نوار ابزار OLED تنها وظایف فرعی را عهده دار خواهد بود، می توان انتظار داشت که به محبوبیت بالایی نزد کاربران دست پیدا کند.  

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین