حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

يك اپ براي كنترل ربات‌ها

roombaapp

اندازه فونت:

 شما مي‌توانيد از تلفن هوشمند خود براي ارسال و دريافت ايميل، گرفتن عكس، اجراي بازي‌ها، بررسي وضعيت آب و هوا يا بورس، پيدا كردن مسيرها، تماشاي ويديو، گردش در وب، برقراري تماس يا تبادل پيام‌هاي متني با سايرين استفاده كنيد. اما نظرتان درباره استفاده از آن براي كنترل ربات‌ها چيست؟

 به گزارش سايت ZDNet، تلاش‌هايي در جريان هستند تا اپ‌هايي را براي بهره‌گيري از ابزارهاي موبايل و كلود در زمينه مديريت حركات ربات‌ها توسعه دهند.

 محققين دانشگاه تگزاس يك معماري نرم‌افزار «اثبات مفهوم» را براي آزمايشگاه رباتيك پيشرفته مبتني بر كلود (CARL) به‌نمايش گذاشته‌اند كه به اپراتورها امكان مي‌دهد با استفاده از هر مرورگر وب مدرن از طريق ابزارهاي مانند تلفن‌هاي هوشمند، به ربات‌هاي انسان‌نما دسترسي پيدا كرده و آن‌ها را كنترل نمايند.

 محققين عملكرد و سهولت استفاده سيستم را با كنترل يك ربات انسان‌نما به اسم Dreamer از راه دور نشان داده و به افراد عادي آموزش نديده امكان دادند تا بلافاصله كنترل ربات را در اختيار گرفته و يك كار دو بازويي را توسط ربات انجام دهند.

 بر اساس گزارش محققين، CARL انجام كارهاي بعدي در حوزه‌هاي فراواني را امكانپذير مي‌سازد. اينترفيس كاربري فعلي يك اثبات مفهوم است و مي‌تواند با ادغام مجموعه پيشرفته‌تري از ابزارهاي ورودي كاربر و حسگرهاي كلود نقطه‌اي 3 بعدي مانند يك ماوس 3 بعدي، جوي‌استيك‌ها و ژيروسكوپ‌هاي تلفن‌هاي هوشمند ارتقا پيدا كند.

 در آينده با استفاده از CARL و برنامه‌ها و سرويس‌هاي مبتني بر كلود براي تسهيل همكاري، اپراتورهاي متعدد مي‌توانند چند ربات را براي دستيابي به يك هدف مشترك كنترل نمايند. در اين گزارش آمده: «اين سيستم مي‌تواند در قالب اپراتورهاي متعددي كه جنبه‌هاي كاري مختلفي از يك ربات واحد را كنترل مي‌كنند نيز شكل بگيرد. براي مثال، تمركز روي هر دو جنبه هدايت ربات در يك زمينه ناهموار و در عين حال ردياب يك هدف متحرك براي يك اپراتور واحد كار دشواري خواهد بود. اين فرآيند شبيه نحوه كنترل دو مريخ‌نورد توسط يك تيم چند نفره روي زمين است».

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین