حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

اتومبيل Tesla مسير خود را از Mobileye جدا مي‌كند

photo 2016 07 31 08 31 57

اندازه فونت:

در يك ماه گذشته خبرهاي فراواني درباره كشته شدن يك راننده در هنگام استفاده از ويژگي «هدايت خودكار» يك اتومبيل تسلا شنيده‌ايد. حالا به‌نظر مي‌رسد كه اين شركت تصميم گرفته مسير خود را از شركت Mobileye كه تراشه‌هاي راننده خودكار تسلا را تامين مي‌كند، جدا نمايد. به اين ترتيب مي‌توان نتيجه گرفت كه تسلا احتمالا از تراشه‌هاي خودش در محصولات بعدي استفاده خواهد كرد.

Ammon Sashua مدير ارشد فناوري Mobileye كه اطلاعات فوق را در طول ارايه گزارش‌هاي مالي سه‌ماهه دوم شركت خود فاش كرد، در اين زمينه گفت: «ما به پشتيباني و حفظ طرح محصولات فعلي هدايت خودكار تسلا ادامه مي‌دهيم. اين روند شامل يك به‌روزرساني مهم روي توابع متعددي است كه روي توانايي واكنش براي اجتناب از تصادف و همچنين بهينه‌سازي كنترل خودكار فرمان در زمان كوتاه تاثير گذاشته و هيچ به‌روزرساني سخت‌افزاري را در بر نمي‌گيرد».

او همچنين اضافه كرد: «با اين حال، از نظر ما حركت به سمت خودمختاري پيشرفته‌تر اتومبيل اساسا يك تغيير الگو در هر دو حوزه پيچيدگي عملكرد و همچنين نياز به تضمين سطح فوق‌العاده بالايي از امنيت است. به اين ترتيب اعتبار Mobileye و كل صنعت تا حدود زيادي در معرض ريسك قرار مي‌گيرند. شركت Mobileye اعتقاد دارد دستيابي به اين هدف مستلزم همكاري‌هايي بسيار فراتر از يك رابطه OEM و تامين‌كننده است كه نمونه آن در همكاري تازه اعلام شده ما با اينتل و BMW به‌چشم مي‌خورد. به هر حال Mobileye به دنبال كردن چنين روابطي ادامه خواهد داد».

هنوز مشخص نيست كه كدام شركت همكاري خود را با ديگري قطع كرده است، اما به‌نظر مي‌رسد كه به‌احتمال قوي اين اقدام از سوي تسلا انجام شده باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین