حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

چگونه اسم‌رمز واي‌فاي را با خط فرمان ويندوز بيابيم؟

unnamed

اندازه فونت:

واي‌فاي يك شبكه كامپيوتري بی‌سیم محلي است كه به تجهيزات الكترونيك اجازه مي‌دهد براي ارسال و دريافت داده به يكديگر، به اين شبكه متصل شوند. اگرچه امنيت شبكه واي‌فاي در مقايسه با شبكه‌هاي باسيم مي‌تواند كمتر باشد، ولي به‌هرحال براي ورود به آن لازم است هويت كسي كه قصد ورود دارد تائید شود. فرض كنيد كامپيوتر شما به يك شبكه واي‌فاي متصل شده است ولي يادتان نيست با چه اسم‌رمزي متصل شديد يا مدير سيستم بي‌آنكه به شما بگويد خودش مستقیماً اسم‌رمز را وارد كرده است و شما مي‌خواهيد با دستگاه ديگري به اين شبكه متصل شويد. در این‌گونه مواقع مي‌توانيد از طريق خط فرمان ويندوز اسم‌رمز را بيابيد.

نحوه يافتن اسم‌رمز در ويندوز

ابتدا خط فرمان را با سطح دسترسي مدير سيستم باز كنيد. براي اين منظور وارد منوي Start شده و از طريق فيلد search به دنبال cmd بگرديد. سپس بر روي آن كليك راست نموده و Run as administrator را انتخاب نماييد. اكنون دستور زير را وارد نماييد تا اسم‌رمز واي‌فاي در اختيارتان قرار گيرد.

netsh wlan show profile name=Babaji key=clear

 در اين مثال Babaji نام شبكه واي‌فاي است. شما به جاي آن نام شبكه واي فاي خود را قرار دهيد. اگر فقط مي‌خواهيد اسم رمز و نه ساير اطلاعات را ببينيد، از دستور زير استفاده كنيد:

netsh wlan show profile name=Babaji key=clear | findstr Key

نحوه يافتن اسم‌رمز بدون خط فرمان

در ويندوز اگر اسم‌رمز واي‌فاي را بدون خط فرمان مشاهده كنيد، در قسمت اعلان‌ها بر روي آيكون شبكه كليك راست كرده و Open Network and Sharing Center را انتخاب كنيد.

وارد Change adapter settings شده و بر روي شبكه بي‌سيم فعال كنوني دو بار كليك كنيد. كليد Wireless Properties را انتخاب و سربرگ Properties را انتخاب نماييد. در زير فيلد Network security key كنار Show characters تيك بزنيد تا اسم رمز واي‌فاي آشكار شود.

 هر دو روش در ويندوزهاي ٧، ٨ و ١٠ كار مي‌كنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین